Özgeçmiş
Şaziye ÖNDER

01.01.1975 tarihinde Iğdır’ın Kadıkışlak köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Mezun olduktan sonra avukatlık mesleğine İstanbul Barosunda başladı. 2007 yılında Doğubeyazıt’a taşınarak Ağrı Barosuna bağlı olarak çalıştı. Doğubayazıt’ta serbest avukatlığın yanı sıra Doğubeyazıt Belediyesi’nin avukatlığını yaptı. 2011 yılında Iğdır’a taşındı.

Avukatlık mesleği dışında aktif olarak siyasete katıldı. DTP (Demokratik Toplum Partisi) Doğubeyazıt İlçe Örgütünde Kadın ve Hukuktan sorumlu başkan yardımcılığı ve DTP Parti Meclis üyeliği yaptı. Aynı zamanda İnsan Hakları Derneği Temsilciliği yaptı. Asrın Hukuk Bürosuna bağlı olarak Sayın Abdullah Öcalan’ın avukatlığını yürüttüğü için 2011 yılı Kasım ayında tutuklandı. 17 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye oldu.

Halen İnsan Hakları Derneği Temsilciliği, Asrın Hukuk Bürosu ve Iğdır Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmakta, Evlidir.

 

 

Murat YİKİT

Murat YİKİT 1979 yılında Iğdır ili Aralık İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Doğubayazıt, Çorum ve Ağrı illerinde tamamladıktan sonra lise öğrenimini Aralık ilçesinde (Aralık Lisesi) bitirdi.

1996 yılında Dokuz eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Aynı fakülteden 2001 yılında mezun olduktan sonra, 2003 yılında Iğdır ilinde serbest Avukatlık mesleğine başladı.

2005 yılında yeni kurulan Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) Iğdır kurucu il başkanlığını ve kongre il başkanlığını 3 yıl aralıksız sürdürdü.

Daha sonraki yıllarda Barış ve Demokrasi Partisi'nde (BDP) kurultay delegeliği ve disiplin kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bir önceki yerel seçimlerde de Iğdır belediye başkan aday adayı olmuştu. Evli bir çocuk babasıdır. 
Iğdır Belediyesi 1. Etap Plan Açıklama Raporu ve Plan Notlarıyla 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı...
1/ 5000 ‘lik İlave Revize Nazım İmar Planı...
Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi...
Belediye Meclisinin 10/08/2012 tarih 142 sayılı Belediye Meclis Kararı ...
S PLAKA SATIŞI İLE İLGİLİ DUYURU...