Banner

BELEDİYEMİZ KAR KIŞ DİNLEMEYEREK ÇALIŞIYOR

Belediyemiz rütin işlerinin yanında kar kış dinlemeden yollara dolgu, kanalizasyon, su çekimi, yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yoğun bir dönem geçiren belediyemiz 2,5 yılda büyük işlere imza atıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Av. Murat YİKİT:’ Kara kış bize bazı zorluklar verse de işimizi yapmaktayız.  İlimizin 14 mahallesin de kar kış demeden çalışıyoruz. Kent halkı için sıkıntı olmuş ama yer altında kaldığı için pek gözükmeyen ya da kentimizin yarası haline gelmiş alt yapı işleri gibi konuları da kar kış demeden çalışıyoruz. Halk sağlığını ve yaşam kalitesini etkileyen önemli bir faktör olan kanalizasyon sorunu en büyük altyapı sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun içindir ki kar-kış dinlemeden kanalizasyon çekimine aralıksız devam ediyoruz.  Belediye yönetimine geçtikten sonra hız verdiğimiz kanalizasyon çalışmaları kapsamında şu ana kadar mahallelerin önemli miktarda kanalizasyon döşemesi tamamlandı. Kanalizasyon sistemini merkezinin her noktasına taşıyacağımıza halkımıza daha önceden söz vermiştik ve bu konuda emin adımlarla ilerliyoruz. “ dedi.

Meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte  'Bugün yap, yarın boz' zihniyeti ile iş yapmayacaklarını da dile getiren YİKİT; " Halkın sağlıklı ve temiz bir su almasına yönelik olarak yürütülen hat yenilemesi çalışmalarımız da devam edecek. Belediyemizin başlattığı kanalizasyon ve su çalışmalarının tamamlanmasıyla Iğdır’ın 2017 yılı sonu itibari ile kanalizasyon ve su sorununun çözülmesinde epey mesafe alacağız. Sözümüzü yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Iğdır’ımız da uzun yıllar alt yapıda sorun yaşanmayacağı bir noktaya getireceğiz. Döşemiş olduğumuz kanalizasyon hatlarıyla modern ve çağdaş bir kent oluşturmanın arzusundayız. ”dedi.


994
993
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook