Banner

Belediyemizden Kar Tuzlama Çalışması

Kar yağışı ile kayganlaşan yollar adeta buz pistine döndü. Kaldırım ve yollar belediyemiz ekiplerince tuzlandı.

Belediyemiz ekipleri yağan kar sonucu kayganlaşan yollarda tuzlama çalışması yaptı. Özellikle ana arterlerden sonra işlek olan ara sokakları da tuzlayan ekiplerimiz olası kazaları en aza indirmeyi hedefliyor.

Kentte kar yağışı ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşanmadı diyen Belediye Başkanımız Av. Murat YİKİT" Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi aldık. Yolların açık tutulması ve vatandaşlarımızın rahat bir kış geçirmesi amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz. Mevsimsel yağışlar yeteri kadar olmalı ki, bol ve bereketli bir ürün dönemi yaşayabilelim. Onun içindir ki temennimiz mevsim yağışlarının bölgemizde devam etmesidir.  Kar devam ettikçe Belediyemizin kar temizleme ve tuzlama çalışmaları da aralıksız devam edecektir. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı 20 personel 5 araç, 4 iş makinası ile gece gündüz tuzlama yapacaktır. Ayrıca iş makineleri ile yollar kardan temizlenecektir.” dedi.

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, öncelikli olarak yoğun araç trafiğinin olduğu güzergâhlar da tuzlama çalışması yapıldığı, olası yığılmalara karşı ekiplerin her an hazır tutulduğu ve göreve hazır olduğu belirtildi. 


998
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook