Banner

İŞYERİ RUHSATLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Sıhhi İşyeri, Gayri Sıhhi İşyeri ve umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerine İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları ile ilgili açıklama;

         Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Sıhhi İşyeri, Gayri Sıhhi İşyeri ve umuma Açık İstirahat ve eğlence Yerlerine İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları ile ilgili açıklama yapıldı.

         Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürü Erdal BAGANE yaptığı yazılı açıklamada, Iğdır Belediyesi sınırlarında bulunan Sıhhi İşyeri, 2. ve 3. Sınıf Gayri Sıhhi İşyeri ve Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerlerine İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı vermek, bu işyerlerinin mer'i mevzuat hükümleri çerçevesinde denetim ve kontrollerini yapmak, insan ve yük asansörlerine 27058 sayılı Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği gereği Asansör İşletme Ruhsatı vermek ve ruhsatlandırılan asansörlerin yıllık kontrollerini yaparak, çalışmasında sakınca görülmeyenlere Fenni Muayene Raporu vermekle yetkili ve görevlidir. İlimiz belediye sınırları ve mücavir alanlar içerisinde İşyeri açmadan ve işyeri ile ilgili bir yatırım yapmadan önce, Sonradan oluşabilecek mağduriyetleri önlemek açısından Müdürlüğümüze müracaat edilerek görüş alınması önem arz etmektedir. Unutmayınız devralmak istediğiniz veya boş dükkân olarak gördüğünüz yer çeşitli sebeplerle takipli, problemli yada tahliye edilmesi için süre verilmiş olan bir yer olabilir. Bu hususları dikkate almanız menfaatinize olacaktır. Hangi iş kolu olursa olsun Müdürlüğümüzden sözlü olarak, yada dilekçe ile yazılı olarak işyeri açmadan önce yapmanız gereken hususlarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Dilekçe vermeniz halinde ekiplerimiz yerinde inceleme yaparak işyerinin uygunluğu hakkında sizlere bilgi verebilmektedirler. Bu işlem için müdürlüğümüzce herhangi bir ücret alınmaz. Sonrasında mağdur olmamak için muhakkak ki görüş alınız. işyerlerinin ekonomiye ve istihdama olan etkisi göz önünde bulundurularak, 2012 yılı itibariyle başlatmış olduğumuz " Ruhsatınız Elinizde, Kazancınız Cebinizde" projesi ile, İlimiz Belediye sınırları içerisinde ruhsatlandırılmayan işyeri kalmaması en temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çalışmaların yapılması aşamasında, insan odaklı olmak, sorun çözücü, mazeret üretmeyen, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı ile hareket etmek Müdürlüğümüzün öncelikleri arasında yer almaktadır." dedi.

 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook