Banner

Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi

6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında Belediyemizce görevlendirilmiş acil durum ekiplerinin katılımıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye hizmet binasında çalışan tüm personellerin katılımıyla gerçekleşen tatbikat sırasında 112 acil ekipleri de hazır bulundu.

Tatbikat gereğince ilk olarak belediye hizmet binasında mahsur kalan bir kişi ikinci kattan itfaiye aracının merdiveni ile kurtarılarak 112 acil sağlık ekiplerine teslim edilerek ilk müdahalenin yapılması sağlandı. Daha sonra çıkan yangına Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını söndürdü. Son olarak Belediye hizmet binasının bahçesine kurulan atlama yatağına yüksek bir noktadan atlanılmasıyla tatbikat sona erdi.

Tatbikatın ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Yikit “Iğdır Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi de belediyemiz adına hizmet veren çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir. Bugünde burada olası bir yangında yapılması ve yapılmaması gereken şeyler iş sağlığı ve güvenliği konusundaki  uzmanlarımız tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. İş sağlığı güvenliği konusunda bu tür tatbikat ve eğitimleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.


1174
1175
1176
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook