Banner

Belediyemiz İşçilerine Yüzde 10 Zam

Çalıştırdığımız işçilere toplu iş sözleşmesi sonrası 2 yıl için  yüzde 10+10 zam vererek mutlu sonu sağladık.

Belediyemiz ile Belediye iş sendikası tarafından yürütülen toplu iş görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Av. Murat YİKİT:” görüşmeler sonucun da 270 işçimizin bağlı olduğu Belediye iş sendikasıyla mutabakat sağladık. ”dedi.

Belediyede düzenlenen  toplu iş sözleşmesi imza törenin de ilk yıl yüzde 10 oranında zam yapıldı diyen Başkan YİKİT :” Belediyemiz ile Belediye iş Sendikası arasında 2017-2018 yıllarını kapsayacak 2 yıllık  toplu iş sözleşmesi neticesinde yaptığımız görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi üzerin de uzlaşmaya varıldı. Bizler öncelikle toplu iş sözleşmesinde belirtilen sosyal haklar, ücret zamları işçilerimize emekçilerimize, mesai arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Zor bir dönemde yöneticilik ve zor bir dönemde emekçi insanlarla çalışıyoruz. Bugüne kadar emekçi insanlarımızın; bu zor süreçler de  belediyemize duydukları güven ve yaptıkları katkıdan dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz. Yaptığımız toplu iş sözleşmesiyle 2017-2018 yılları içerisinde yüzde 10 artı yüzde 10; yani her yıl   yüzde 10 artış yapmak suretiyle ücretlere zam yaptık. Türkiye de yaşadığımız ekonomik sıkıntılar enflasyon oranı cebimize giren ve cebimizden çıkan ücreti hesaba kattığımızdan, bu artışın her iki tarafında istediği bir rakam olmadığının farkındayız. Başta da belirtiğimiz gibi, çok zor bir dönemde yöneticilik yapıyoruz. Bu anlamada karşılıklı birbirimizi anlayarak böyle bir zam oranının her iki taraf açısından uygun görerek imza altına almış bulunuyoruz. Tekrardan hayırlı olmasını temenni ediyoruz. ”dedi.

Kars Iğdır Ardahan Belediye İş sendikası Başkanı Himmet BOZAN İmza törenin de yaptığı açıklamada:” Iğdır Belediyesinin 270 işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladık. Sayın Belediye başkanımıza yönetimine emek ve emekçiden yana tavırlarından dolayı sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.”dedi.

Törene Belediye iş sendikası yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Belediye Başkanı Av.Murat Yikit,  Başkan Yardımcısı Evrim Turpçu, Mali Hizmetler Müdürü Cemal Kurnaz katıldı.


995
996
997
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook