Banner

Belediyemiz Alt Yapı Takımı Olan Kulüplere Malzeme Desteği Yaptı

Iğdır Belediyesi Iğdır’da aktif şekilde faaliyet gösteren 8 futbol takımının alt yapı ekiplerine malzeme yardımında bulundu.

Iğdır Belediyesi Başkanlık makamında yapılan malzeme dağıtımına, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit’in yanı sıra, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Iğdır Gençlik Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu İl Başkanı Filit Yıldırım ve 8 alt yapı kulübünün yöneticileri katıldı.

Benimsedikleri belediyeciliğin sadece yol, su, kanalizasyon ve park yapmaktan ibaret olmadığını söyleyen Başkan Yikit;” Sosyal belediyeciliğin gereği olarak yerel yönetimlerin, yol, su, kanalizasyon ve park gibi temel çalışmalarının dışında sportif, sanatsal ve kültürel anlamda da şehre her zaman katkı sağlaması gerekmektedir. Biz Iğdır’da yerel yönetimlerin başına geldiğimiz günden beridir şehrimizdeki amatör sporlara imkânlarımız doğrultusunda sürekli destek vermeye çalıştık. Özellikle alt yapı konusu bizim oldukça hassas olduğumuz bir durum. Iğdır Belediyesi olarak kendi bünyemizde farklı yaş kategorilerinde kurmuş olduğumuz alt yapı çalışmalarımız son 3 yıldır aralıksız devam etmektedir. Alt yapılara yapılan yatırım geleceğimize yaptığımız yatırımlardır. Çünkü orda yetişen gençler unutulmamalıdır ki bizlerin geleceğidir. Bugün malzeme yardımı yaptığımız 8 kulüpten ümit ediyorum ki çok başarılı gençler yetişecektir. Ben ayrıca sporun içinden gelen Başkan Yardımcımız Abdullah Yücebaş’a sportif faaliyetler konusunda hem bize olan katkılarından hem de bu tür organizasyonlardaki etkinliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

8 kulüp yöneticisi Başkan Yikit’e son yıllarda şehirdeki sportif faaliyetlere yapılan yardımlardan ötürü teşekkür etti. Son olarak kulüp yöneticileri malzeme yardımının ardından Başkan Yikit ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.


1008
1009
1010
1011
1012
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook