Banner

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Şehir Merkezinde Yürüyüş Gerçekleştirildi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yeşil Iğdır Engelliler Derneği, Dört yol kavşağından belediye bahçesine kadar Yürüyüş yaparak Atatürk Büstüne çelenk bıraktılar.

Başkan Yikit, belediye bahçesine kadar yürüyen dernek üyelerini, bahçe girişinde karşılayarak bir süre sohbet etti. Çelenk programının ardından, Yeşil Iğdır Engelliler Derneğini makamında kabul eden Yikit;" Engelli bireyleri anlayabilmek, onların gözünden hayata bakabilmek ve gündelik hayatta karşılaştıkları sorunları aşma çabalarının farkına varabilmek oldukça büyük bir öneme sahiptir. Engellilerin Şehirde fiziksel olarak yaşayacakları engelleri ortadan kaldırmak yerel yönetimlerin en büyük görevlerindendir. Biz Iğdır'da yerel yönetimlerin başına geçtiğimiz günden beri Belediye Meclisi olarak yaptığımız her çalışmada engellileri düşünerek adım attık. Engellilerin hayatın her alanında yaşamlarını kolaylaştırmamız gerekir. Unutulmamalıdır ki her birey bir engelli adayıdır." Dedi.

Yeşil Iğdır Engelliler Dernek Başkanı Semra Aydın, engellilerin toplumundaki varlığına dikkat çekmek ve farkındalık yapmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyerek;" Engelliler hayatın her yerinde kendilerine yer bulmalıdır. toplumdaki varlıkları göz ardı edilmemelidir. Biz Yeşil Iğdır Engelliler Derneği olarak, Belediye Başkanımız Murat Yikit'e gerek engellilere kaarşı göstermiş olduğu ilgiden gerekse de derneğimize yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.


1019
1020
1021
1022
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook