Banner

Belediyemiz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarında İlimizi Tanıttı

Belediyemiz Dünyanın beşinci ve bölgemizin en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT), ilimizi tanıttı.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve 70’i aşkın ülkenin yer alacağı fuara, otel işletmeleri, turizm işletmeleri, tur operatörleri, seyahat acentaları, turizm tedarikçileri, resmi kurumlar, diplomatik temsilcilikler, etkinlik organizatörleri, akademik kurumlar katıldı.

Fuara Iğdır’ı tanıtmak için katılan Belediye Başkanı Murat Yikit yaptığı açıklamada: “İstanbul ilinde açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) fuarına belediyemiz olarak ayrı bir stant açarak katıldık. İstanbul da çok yoğun kar yağmasına karşın Iğdırlı hemşerilerimiz bizleri yalnız bırakmayarak kalabalık bir katılım sağladılar. Başta bizleri yalnız bırakmayan İstanbul’daki Iğdırlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Hemşerilerimiz standımıza gelerek birkaç dakika değil yarım, bir saate kadar oturup yereldeki sorunlarla ilgili şehircilik ilgili birçok konuda sohbet ediyor, bizlerden beklentileri olduğu ve bizlere güvenmelerini söylemeleri de bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Burada Iğdır’ı tanıtmak, gurbette olan Iğdırlı hemşerilerimizle buluşmak bizleri memnun etti. Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda daha profesyonel olarak  kentimize yakışacak  bir şekildi Iğdır’ı tanıtmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) fuarında sergilemiş olduğumuz fotoğraflarla da açıkça anlaşılacağı üzere coğrafik olarak Iğdır’ın çukur ovası, söylemde değil aynı zamanda üretilen ürünleri ile de, Pazar alanları ile de farklı bir kent olduğunu tanıtıyoruz diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:” Buraya gelen insanlar Iğdır’ı doğunun klasik bir doğu  kenti  olduğunu düşünüyorlar. Ama gelip gördükleri zaman böyle bir kent olmadığını müşahede ediyorlar. Başta meyve ve sebzelerimiz olmak üzere, özellikle kaysı, elma yerel ürünlerimiz olan baklagillerden tutunda patlıcan reçeline kadar ürünlerimizi burada tanıtılması  bizler için önem arz ediyor. Belediyemizin son iki yıl içerisinde çalışmaları burada tanıtmak sadece dışarıdan duyulduğu gibi değil fotoğraflarla da tanıtmak bizim için önemli. Iğdır’ın turizm potansiyeli gerek dağ turizmi gerekse inanç turizmi açısından önemli bir şehir olduğunu ortaya koyabilmek bizler için önemlidir.” Dedi.

Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlayan fuarda ziyaretçiler, 4 gün boyunca “tatil” konseptinin her türü için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda alternatif bulacak.EMITT Turizm Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Yurtdışı Alım Heyeti Programı düzenlenecek. Travel Shop Turkey işbirliğiyle gerçekleştirilecek program kapsamında 55 ülkeden 450 tur operatörü ağırlandı. Tur operatörlerinin geleceği ülkeler arasında; Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Güney Afrika, Hindistan, İspanya, İtalya, Kuveyt, Makedonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Tayland, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan yer alıyor. Fuara katılım gösteren ülkelerse A.B.D, Afganistan, Almanya, Andora, Angola, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, B.A:E, Bahreyn, Birleşik Krallık, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Ermenistan, Fas, Filipinler, Filistin, Fransa, Guatemala, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kırgızistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Letonya, Liberya, Libya, Lübnan, Macaristan, Madagaskar, Makedonya, Malawi, Maldivler, Meksika, Mısır, Moğalistan, Moldova, Monako, Nepal, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ruanda, Rusya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Swaziland, Tanzanya, Tayland, Tunus, Uganda, Ukranya, Ürdün, Yemen, Yunanistan

 


1007
1008
1010
1011
1012
1013
1014
1015
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook