Banner

Belediyemize EMİTT 2017'de Sempati Ödülü Verildi

Belediye Başkanımız Av.Murat Yikit, dünyanın en kapsamlı turizm fuarları arasında gösterilen EMİTT 2017'de Sempati ödül  standına  layık görüldüğünü söyledi.

26-29 Ocak günleri arasında İstanbul'da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katılan turizm işletmeleri, belediyeler ve sektör temsilcileri bölgelerini tanıtma fırsatı buldu. 4 gün süren fuarda en gözde ve sempati stant Iğdır Belediyesi  oldu.

Bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda, 5.000 kurum ve kuruluşun yer aldığı fuara 80 ülke katıldı diyen Başkan Murat Yikit :” Bu sene 21.si düzenlenen Emitt  uluslararası tanıtım fuarına  Belediye olarak bir stantla katıldık. Bu standımızda ilk günden son güne kadar çok yoğun bir halk ilgisi çok yoğun bir ziyaretçi akını vardı. Stant yerimizin küçük olmasına karşın gelen her ziyaretçi için şunu söyledik ’ standımız küçük ama yüreğimiz de ki yeriniz çok büyük’ diye . Bu konuda çok büyük bir başarı kayıt etmişiz ki organizasyonu yapan yetkililer gözünden kaçmamış. Zira çevremizdeki stantlarda günü birlik ziyaretçi akını az olmasına karşın, Iğdır belediyesinin standının çok ciddi bir başarı göstermesi bizi de memnun etti. Bu başarımızda ödüllendirildi. Emit 2017 Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na sempati ödülüne layık görüldük. Ben başta stanttın kurulmasından sonuna kadar mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Stantta bizleri yalnız bırakmayan Iğdırlılara, Iğdır dostlarına teşekkür ediyorum. Bu ödülü bütün Iğdır halkı adına almış ve kabul etmiş bulunuyoruz.” dedi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 21. kez gerçekleşti. Bu yıl 70 bin metrekarelik 12 salonda, 5.000 kurum ve kuruluşun yer aldığı fuara 80 ülke katıldı. 29 Ocak Pazar günü sona eren EMITT, erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye’nin dâhil olduğu 80 ülkenin tatil noktaları tanıtımlarıyla büyük ilgi gördü. Fuarda ziyaretçiler Türkiye’nin 81 ilinden 200’ün üzerindeki tatil noktalarını inceleme fırsatı da buldu. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen fuar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında gerçekleşti. Fuarı sektör profesyonelleri ve tatil planı yapan tüketicilerden oluşan 46.670 ziyaretçi ziyaret etti.


1018
1019
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook