Banner

Doğalgazda Ortak Çalışmalara Devam

Iğdır’da hava kirliliğini önlemek için Belediyemiz ile Serhat Gazın ortak çalışmaları bütün hızı ile devam ediyor.

Belediye Başkanı Murat Yikit ile Serhat Gaz Iğdır Müdürü Erman Özdobaç 2017 yılında doğalgaz çalışma yapılacak alanlarda fikir teatisinde bulundular.

2017 yılı için asfalt ve parke çalışması yapılmadan önce Serhat Gaza bilgi vererek doğalgaz çekim çalışmalarını bitirdikten sonra asfalt ve parke yapılacağız diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:” İlimizde Hava kirliliğini önlemek için doğalgaz gerekliydi. Yerel yönetici için bir belediye için Iğdır’ı doğalgaza kavuşturmak gerçekten büyük bir mutluluktur. Defalarca basın mensuplarıyla yaptığımız görüşmelerde Iğdır’da doğalgazın ihtiyaç olmaktan ziyade bir zaruriyet bir zorunluluk olduğu kentti. Zira kentimiz Türkiye’de hava kirliliği en yüksek oranda genellikle birinci olduğu kenttir. Dünyada da hava kirliliğinin hayati tehlikeyi oluşturduğu kentler içerisinde de listenin başını çeken kentlerden bir tanesidir. Doğal olarak bizlerde yerel yöneticiler olarak kenttin daha sağlıklı bir yaşama kavuşturma açısından insanların daha huzurlu yaşama açısından bu hava kirliliğini bertaraf edilmesi noktasında bir çaba içinde olmamız gerekiyordu. Bu anlamda tek alternatifimiz doğal gazdı. Çünkü şehrimiz ova bir kent ve etrafı dağlarla çevrili olduğu için hava sirkülâsyonu olmadığı bir kent. Serhat gaz 2016 yılında yaklaşık 3bin abone gerçekleştirdi. Bu yıl itibari ile 10bin aboneyi geçmesini ümit ediyorum. Belediye olarak serhat gazın önünü açarak hızlı bir şekilde hatlarının çekilmesini sağlıyoruz. Amacımız Iğdır’ımızdaki evler ve işyerleri hızlı bir şekilde doğalgaza kavuşmasıdır ” dedi.

Serhat Gaz Müdürü Erman Özdobaç yaptığı açıklamada:” Belediye Başkanımız Sayın Murat Yikit’e teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak bizlere hiçbir zorluk çıkarmadılar. Bizlerde var gücümüzle çalışarak  bu yıl içinde 10bin aboneyi geçmeyi hedefliyoruz.” dedi.


1042
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook