Banner

Trafiği Rahatlatacak Önlemler Hız Aldı

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Trafik Ekipleri delinatör uygulaması ile kavşak noktalarında trafiği rahatlatmak  için önlemlerini hızlandırdı.

İl Şehir Merkezinde ana arter kavşaklarında hatalı araç park etmeler yüzünden meydana gelen trafik sıkışıklığına çözüm olarak delinatör denilen ayırıcı ekipmanlar  bir çok yere artık konulmaya başlandı diyen Başkan Murat YİKİT:”  Konulan bu ekipmanlar ile özellikle kavşak noktalarında araçların hatalı park yapmasının önüne geçilmiş olacak. Şu an itibari ile Zübeyde Hanım Bulvarı, Parlar caddesi, Ziraat Bankası Karşısı, Özel İdare karşısı, Mevlana sokak, PTT binası önüne delinatör yerleştirdik. Delitatör, (Kırılmaz Trafik Babası veya Şerit Düzenleme Butonları) ; trafiğin yoğun olduğu yolların şerit ayrımlarında, kavşak girişlerinde, otoparklarda, park yapılmasının istenmediği yerlerde, şerit düzenlemelerinde, refüjlerde araç sürücülerini uyarı ve ikaz amaçlı uygulanacaktır. ”dedi.

Kentimizde ki en büyük sorunlardan biri trafik kazalarıdır. Kazaları en aza indirmek için araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeleri belirledik diyen Başkan Murat Yikit:”  Özellikle araçların yoğun seyrettiği bazı yollarda hız kesici bariyerleri ile delinatör uygulamasını genişletiyor ve genişleteceğiz. Böylelikle trafik akışı daha sağlıklı bir şekilde akacak ayrıca bu uygulama ile kaldırımların tüm vatandaşlar tarafından rahatça kullanımı hedeflenmektedir. Önümüzdeki günlerde ihtiyaca göre tespit edilecek noktalara delinatör uygulamasına devam edeceğiz.”dedi.

Vatandaşlar yeni uygulamayı beğendiklerini belirterek :” çalışmayı yapan Iğdır Belediyesine teşekkür ederiz. Delinatörlerle  gidiş ve geliş olarak çift yönlü araç trafiği rahat işleyecek, bu yeni uygulama merkezindeki trafik akışına da nefes aldıracaktır.” dediler.


1048
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook