Banner

Personel Alacaklarının Tümü Ödendi

Belediyemiz çalışanlarının maaşlarını her ayın 15. günü ödeyerek yüce değer olan emeğe saygısını gösterirken önceki dönemlerden kalan 2,5 milyon TL yi de ödeyerek çalışanların alacakları kalmadı.

Konu ile ilgili Belediye iş Sendika Başkanı Himmet Bozan, Belediye Başkanı Murat Yikit’i ziyaret ederek teşekkür etti.

Belediye iş Sendika Başkanı Himmet Bozan yaptığı açıklamada: ”Belediye Başkanı Murat beye teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 2,5 milyon TL alacağımız vardı. Şu an itibari ile çalışanlarımızın alacaklarının tümü ödenmiştir. Emek en yüce değerdir, emek veren, birlikte üreten bir yapı kurmak istiyoruz. ”dedi.

 Ödemelerde önceliği çalışan personele verdik diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:” Önce personelimizin maaşlarını ödedik.  Önceki dönemlerden kalan emekçilerimizin 4-7 ay maaş ve 10 yıllık ikramiyeleri alacaklarının tümünü ödedik. Son olarak 2,5 milyon TL yi de ödeyerek; maaş, ikramiye ve mesai olarak işçilerimizin alacakları kalmadı. Vatandaşlarımız bize soruyorlar, trilyonlara varan işçi paralarını ödediniz, dünyanın da işini yaparak hizmet götürmektesiniz. Bunun kaynağı nedir? Sormaktadırlar. Bizlerde meclis üyelerimiz ile birlikte şöyle cevap veriyoruz; göreve geldiğimiz günden beri mali disiplinden taviz vermedik. Uyguladığımız ekonomi yönetimi programı çerçevesinde tasarruf ve gelir artırıcı önlemler alındı. Yapılan denetimler sayesinde tahakkuklar artırıldı. Mükellefler kayıt içine alındı, su, emlak ve çevre temizlik vergilerinde de önemli artışlar sağlandı. Lüzumsuz cari giderler kısıldı, tüketim malzemelerinin alımında sınırlamalar getirildi. Bütün bunların sonucunda da Iğdır Belediyesinin mali yapısı güçlendirildi.” Dedi.

Belediye emekçisinin içeride alacağı kalmadı diyen Başkan Murat Yikit :”  Gerek hizmet, gerekse işçilerimizin alacakları konusunda belediyemiz maddi anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Bu bağlamda vatandaşlarımızın beklediği hizmetlerin de yerine getirilmesinde emeği geçenlerin hakkını korumaya devam edeceğiz. Her türlü şartlarda özveriyle çalışan personellerimizin haklarını alın terleri kurumadan vaktinde ödemeyi prensip edindik. İşçinin hakkını alın teri kurumadan veriyoruz.  İşçi arkadaşlarımız aldıkları parayı hak etmek için ellerinden gelen tüm çabayı gösterecektir. ”dedi.


1067
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook