Banner

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Belediyemiz ve Belediye İş Sendikası arasında belediyede çalışan işçilerin mevcut haklarının iyileştirilmesi konusunda anlaşılarak toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediyemiz ile Belediye İş Sendikası arasında yaklaşık bir aydır süren görüşmelerin ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Başkanlık makamında yapılan imza törenine Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Belediye İş Sendikası Kars-Iğdır-Ardahan Şube Başkanı Himmet Bozan ve Iğdır Belediyesinde çalışan işçilerin oluşturduğu  heyet katıldı. 

Yapılan görüşmelerin sonunda belediyede çalışan işçilere %25 oranında zam verilerek sosyal haklarının iyileştirildiğini açıklayan Başkan Yikit;" Ben öncelikle yapılan zam ve iyileştirmenin tüm emekçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emekçilerin emeğinin karşılığını alması bizim için en büyük mutluluktur. Belediye olarak yaptığımız hizmetlerde işçilerimizin emeği bizim en büyük gücümüz ve yardımcımızdır. Tüm işçilerimize hayırlı olsun." dedi.

İmza töreninde konuşan Belediye İş Sendikası Kars-Iğdır-Ardahan Şube Başkanı Himmet Bozan ise;" Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, her zaman emekten ve emekçiden yana bir tutum sergiledi. İşçilerin haklarını her zaman en az bizler kadar gözetmeye çalıştı. Iğdır Belediyesi ile sendikamız arasında yapılan görüşmelerin neticesinde bugün sözleşmeyi imzalamış bulunmaktayız. Iğdır belediyesine ve Başkan Yikit'e teşekkür eder, sözleşmenin işçi kardeşlerimize hayırlı olmasını dilerim." dedi.


1030
1031
1032
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook