Banner

Muhtarlardan Nevruz Bayramı Ziyareti

İlimizin merkeze bağlı mahalle muhtarları Nevruz bayramı vesilesiyle Belediye Başkanı Murat Yikit’i makamında ziyaret ederek Nevruz bayramını kutladılar.

Mahalle muhtarları Nevruz bayramlarının vazgeçilmez geleneklerinden biri olan içinde meyve, şeker, kuruyemiş ve boyanmış yumurtaların olduğu tepsiyi Belediye Başkanı Murat Yikit’e vererek Nevruz bayramını kutladılar.

 Muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Murat Yikit ; “ ülkemizin sahip olduğu en köklü kültürlerden biri olan, barışın, kardeşliğin ve baharın en büyük müjdeleyicisi olan Nevruz bayramının tüm ülkemiz ve halklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu Nevruz bayramının müjdelediği yeni baharın tüm ülkemizde barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını temenni ederek herkesin Nevruz bayramını kutluyorum. Dedi.

Daha sonra muhtarlar ile Belediye başkanı Murat Yikit arasında Nevruz bayramlarının en büyük geleneklerinden olan ve boyanmış yumurtaların kafa kafaya vurulmasıyla yapılan  ‘yumurta tokuşturma’ yapıldı.


1068
1069
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook