Banner

Iğdır Barosuna Ziyaret

5 Nisan Avukatlar günü dolayısı ile Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır Barosunu ziyaret etti.

Avukatlar günü dolayısı ile Iğdır Barosu Başkanı Av.Kurban Gül’ü ziyaret eden Başkan Murat Yikit avukatların bu anlamlı gününü kutladı

Iğdır Baro Başkanı Av. Kurban Gül yaptığı açıklamada, kendisi de avukat olan Sayın Belediye Başkanımızın  nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum, dedi.

 Mesleğimizin Adaletin uygulanmasında, hakların korunmasında, birey hak ve özgürlüklerin savunulmasında önemli görevler üstlenen avukatlarımız, çağdaş hukuk sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:” Savunma, yargının temel unsurlarından biridir. Savunma olmadan hak dağıtımından, yargı bağımsızlığından söz edilemez. Hak arama özgürlüğünün tam olarak gerçekleşmesi savunmanın daha da güçlendirilmesi ve yargının daha sağlıklı, hızlı ve uyumlu işletilmesine bağlıdır. Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar. ”dedi.

 Hukukun üstünlüğü adına yaptıkları çalışmalar, demokrasinin korunmasında ve gelişmesinde önemli bir işleve sahiptir diyen Başkan Murat Yikit sözlerine şöyle devam etti:” Savunma hakkının temsilcisi, hukuk devletinin güvencesi olan avukatlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi ve bu durumun topluma yansıtılması hukukun güvenirliğini artıracak, adaletin uygulanmasını kolaylaştıracaktır. Hukuk devleti ilkesinin temel taşlarından biri olan; yargılamanın asli unsurlarından birini teşkil eden, birey hak ve özgürlüklerinin kullanılması ve savunulmasında vatandaşlarımıza hukuki anlamda rehberlik etmek suretiyle savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti görevini ifa eden avukatlarımıza, bu görevlerini yerine getirirlerken her türlü şiddetten uzak bir ortamın sağlanması yanında,  bütün meslektaşlarımın adalete, hukuka, toplumsal yaşama ve barışa katkılarının artarak Bilim ışığında hukukun üstünlüğüne, aydınlık bir gelecek umudu ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.” Dedi.


1087
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook