Banner

Belediyemizden Ağaç Dikimine Destek

Iğdır Organize Sanayi Bölgesi ve kent ormanı karşısında oluşturulmak istenen meyve bahçesi ve orman için başlatılan ağaç dikim kampanyasına Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Orman Su işleri Müdürü Taner Tazegün, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Özkan Yolcu, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile birçok kurum müdürü katıldı.

Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman yaptığı açıklamada Iğdır’ın orman yönünden fakirliğine dikkat çekerek,” Iğdır Türkiye’de yüzölçümüne göre orman yönünden en fakir il konumunda. Biz Iğdır’ın bu orman yönünden fakirliğini yürüteceğimiz bu tür kampanyalarla birlikte sona erdireceğiz. Yeşil Iğdır’ı isminin de hak ettiği şekilde daha da yeşillendirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Orman su işleri Müdürü Taner Tazegün yaptığı açıklamada öğrencilere seslenerek:” Ağaçları korumada sahiplenmede en önemli görev çocuklara ve gençlere düşmektedir. Unutulmamalıdır ki ağaçlar yeşil alanlar gelecek nesillerimizin oksijen alanlarıdır. İnsanlar doğumundan ölümüne kadar hayatlarının her evresinde ağaçlara muhtaçtır, çünkü aldığımız oksijenden günlük hayatımızdaki birçok araç gerece kadar birçok şeyi ağaçlara borçluyuz.” dedi.

Belediye Başkanı Murat Yikit yaptığı açıklamada:” Organize Sanayi bölgesinde bulunan 5 dönümlük alana 200’e yakın çeşitli meyve ağacı dikmiş bulunmaktayız. Bu alana buradaki müteşebbislerinde yararlanacağı bir meyve bahçesi oluşturmak istiyoruz. Kaysı, şeftali, dut, kiraz, japon eriği gibi çeşitli meyve fidanları diktik. Burası damla sulama sistemi ile sulanacak ve en kısa sürede organize sanayi bölgemizde bir meyve bahçesi ihdas edeceğiz. Yine kent ormanımızın karşısında bulunan yaklaşık 250 dönüm araziye, Orman Su işleri Müdürlüğü tarafından  5 bin çeşitli karaçam, Mavi çam, Sarı çam, zerdali, Akasya gibi fidanlar dikildi.  Bizden sonraki nesillere bırakacağımız oksijen dolu alanlarımız olmalı. İlimizin değişik yerlerinde, yeşil alanlar oluşturarak insanımızın ihtiyacını en üst düzeyde gidermeye çalışılmalı.  Ekolojik bir toplum için buradayız. Belediyelerimiz demokrasi, ekoloji ve cinsiyet özgürlükçü bir toplum temelleri üzerinde inşa edilmiştir. Yeşil demek hayat demektir. Ağacın ve ormanların sayılamayacak faydaları vardır. ”dedi

Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman ve Belediye Başkanı Murat Yikit öğrenciler ve yurttaşlar ile birlikte orman alanında ağaç dikimi gerçekleştirdiler.


1095
1096
1097
1098
1099
1100
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook