Banner

Seyyar Satıcılar Tek Alanda Toplandı

İlimizin önemli problemlerinden biri de seyyar satıcıların gelişigüzel cadde, sokak, dükkân önlerinde el arabası ile satış yapmalarıydı.

Belediye olarak soruna kalıcı çözüm bulunarak seyyar satıcılar tek bir alanda toplandı.

Av. İbrahim Bozyel caddesi sonu, Rus pazarına çıkış noktasında kurulan Pazar alanı için onlarca başvuru sonucunda kura sonucu 38 seyyar satıcı düzenli bir alana kavuşmuş oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Yikit:” Biz seyyar pazarcılar ile aynı zamanda da halkımızın rahat ve sağlıklı alış veriş yapmasını istiyoruz. Pazarcılığı geliştirmek, alışveriş standartlarını yükseltmek istedik. Pazarcılığı tıpkı örneği olduğu gibi kapalı alanda, daha rahat, düzenli bir ortam da yapmak için seyyar satıcıları üstü kapalı tek bir mekânda topladık. Amacımız, halkımızın yağmur, çamur, kar, tipi demeden ucuz alış verişe ulaşmasını sağlamaktır. Kapalı pazaryeri, düzenli olarak hizmet verilen yer olacaktır. Bilindiği gibi şu andaki durumumuzdan hem biz hem de halkımız memnun değil. Bunun nedenleri ise zabıtamız ile seyyar satıcılar arasında bir kovalamaca ve tatsız olaylar meydana gelmekteydi. Buna kalıcı çözüm olarak tüm seyyar satıcılarımızı tek çatı altında topladık. ”dedi.

Seyyar satıcılar ise bizde evimize ekmek parası götürmek zorundayız. Bizler oradan oraya savrulmaktaydık. Geriye dönük siyasilerin seçim vaatlerine baktığımızda hepsinin bir pazaryeri projesi vardı. Ama hangisi hayata geçirdi diye sorgularsak cevap hiçbiri olacaktır. Bugüne kadar hizmet eli uzanmayan biz seyyar satıcılar olarak bize uzanan eli havada bırakmadık.  Belediye yeni yönetimi bizlerin sorununa çare bularak tek bir alanda topladı. Bizler hayatımızdan memnunuz, dediler.


1105
1106
1107
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook