Banner

Azerbaycan Konsolosundan Ziyaret

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan Iğdır konsolosluğuna atanan Behbud Gadalı Başkan Murat Yikit’i ziyaret etti.      

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaretten memnunluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Murat Yikit şu açıklamalarda bulundu:” Sayın konsolos Behbud Gadalı’ya belediyemizin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdim. Ayrıca Heydar Aliyev’in parka isminin verilmesi ve büstünün yapılmasının ardından 12 yılı geçmiş, park deformeye başladığından, parkın şu anki durumu maalesef Heydar Aliyev adına yakışmamaktadır. Belediyemizin yeni hazırlattığı imar planında Heydar Aliyev parkı, yeniden planlanmış ve iki katından fazlasına 14.500 M2’ye büyütülerek park ve kent meydanı olarak günümüz dünyasının konseptlerini de, yansıtacak bir görünüm ve anlayışla Aliyev ismine yakışır bir şekilde oluşturulması düşünülmektedir. Çağdaş Azerbaycan ve Iğdır anlayışına katkıda bulunacak nitelikte, yeşil alanın sistem bütünü içindeki yeri göz önünde bulundurularak; mevcut yeşil dokuya saygılı,  Park, Kent meydanının peyzaj ve diğer çalışmaları konusunda teknik ve diğer konularda destek istedik. ”dedi

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan Iğdır konsolosluğuna atanan Behbud Gadalı da, “Sayın Belediye Başkanımızı ziyaret ettim, Iğdır’da en iyi şekilde görev yapmaya Iğdır halkına hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi.


1108
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook