Banner

Iğdır Belediye Eş Başkanları Yaşar Akkuş Ve Eylem Çelik Mazbatalarını Aldılar

Iğdır’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Eş Başkanları Eylem Çelik ve Yaşar Akkuş mazbataları aldı. Iğdır Adliyesinde yer alan İl Seçim Kurulundan mazbatalarını aldıktan sonra Iğdır Belediyesine gelen Eş Başkanlara kalabalık bir heyet eşlik etti.

Eş Başkanlar Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik'i, belediye başkanı Murat Yikit Başkanlık makamında karşıladı. Yapılan devir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan Yikit;" Mehmet Nuri Güneş ile başlayan ve benim devam ettirdiğim 10 yıllık HDP belediyeciliği döneminde bazı şeylerin bu şehirde nereden nereye geldiği oldukça açıktır. Yeni yönetimin kentimiz için neler yapacakları konusunda hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır. Bu şehir için en iyisini yapacaklarına inancımız tamdır. Ben arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum." Dedi

Halkla birlikte belediye binasında açıklama yapan eşbaşkanlardan Eylem Çelik, dünyada kadın ve erkek eşitliğini sağlayan tek partinin HDP olduğunu söyledi. Partili olarak hem kadınlar ve hem de erkeklerle birlikte partinin eşitlik tüzüğüne sahip çıkacaklarını belirten Çelik, “Kadınların toplum, yaşam ve eşit temsiliyet içerisinde birlikte omuz omuza belediyemizi teslim aldık. Şunu çok net belirtmek istiyorum. Biz burada Azeri, Kürdü, Türk’ü etnik kimliği dini, diliyle kim olursa olsun halklarla ittifak yaptık. Bundan sonraki çalışmalarımızda da bu şekilde devam edeceğiz” dedi.

Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) ihraç edildikleri için Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) tarafından mazbataların verilmediğini söyleyen eşbaşkan Yaşar Akkuş ise, bu durumdaki anlayışın belediyelerin gasp edildiğini söyledi. YSK kararını şiddetle kınadıklarını dile getiren Akkuş, KHK’li oldukları gerekçesiyle verilmeyen belediyelerin ikinci sırada olan AKP’ye verildiğini söyledi. YSK’nın bu tutumunu kabul etmediklerini ifade eden Akkuş, yapılan hukuksuzluğa son verilmesi gerektiğini vurguladı.  Iğdır’da barış ve kardeşliği 10 yıllık belediyecilik geleneğiyle sürdüreceklerini dile getiren Akkuş, sözlerine şöyle devam etti; “Bugün aynı sözü tekrarlıyoruz. Iğdır’da barışı, kardeşliği bozmak isteyen zihniyetlere karşı duruşumuzla, demokratik ve şeffaf belediyecilik anlayışımızla sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz. Seçimlerde çok spekülasyonlar yapıldı. Ama biz seçim akşamı kazandığımızı çok iyi biliyorduk. Iğdır’ın barışının, kardeşliğini hiçbir güç bozamayacaktır. Bizlerde sonuna kadar barışın, kardeşliğin teminatı olacağız. Bu mücadelede emeği olan bütün yoldaşlarımıza ve arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından eşbaşkanlar tebrikleri kabul etmeye başladı. Tebriklerin kabulünün hafta boyu süreceği belirtildi.


1080
1081
1082
1083
1084
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook