Banner

Tek Yön Uygulaması Kısmen Başladı

Belediyemiz Zabıta  Müdürlüğü trafik şefliği ekipleri ilimiz merkezdeki cadde ve sokaklara trafik işaret levhaları yerlerine dikerek tek yön uygulamasını başlattı.

Iğdır merkezinde trafik akışını düzenlemek ve rahatlatmak amacıyla İl trafik komisyonu ve belediye tarafından tek yön uygulamasına kısmen geçildi. Trafik komisyonunun aldığı kararın ardından, Belediyemizce dikilen trafik levhaları  ile tek yön uygulaması hayata geçirildi.

Belediye Başkan Vekili Hüseyin Güven tarafından yapılan açıklamada:” Kars Caddesi Dört Yol mevkiinden, İbrahim Bozyel caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı, Atatürk Caddesi sonu Karasu Camiine kadar tek yön gidiş olacaktır. Diğer Caddeler ise kısa süre içinde bu ana güzergâha göre düzenlenecektir. dedi.

Uygulama aynı zamanda bazı cadde ve sokaklarda da park yasağını beraberinde getiriyor diyen Belediye Başkan Vekili Hüseyin Güven: “Iğdır’ı modern bir görünüme kavuşturmak için belediyemiz imkanlarını seferber ederek gece gündüz demeden çalışmaktayız. Bu kapsamda bu haftadan geçerli olmak üzere belirlediğimiz güzergah da tek yön olarak trafik akışı sağlanacak. Bu uygulama ile şehir merkezinde trafik problemi çözüleceğine inanıyorum." dedi.

Belediye Başkan Vekili Hüseyin Güven, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Belediye Meclis üyeleri, Zabıta Müdürü Erdal Bagane, Fen İşleri ve Özel Kalem Müdürü Ümit Ağrı da çalışmaları yerinde denetlediler. 


1109
1110
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook