Banner

Ücretsiz Tiyatro Oyunları Iğdırlılarla Buluştu

Belediyemiz Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilerek ücretsiz şekilde Iğdırlılar ile buluşturulan tiyatro oyunları sabah saatlerinde çocuk izleyicilerin akşam ise yetişkin izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü’nde sergilenen oyunlara Belediye Başkan V. Hüseyin Güven, Belediye Başkan yardımcıları Abdullah Yücebaş, Aynur Timur, Belediye meclis üyelerimiz yanı sıra Iğdır halkı tarafından yoğun bir katılım gerçekleşti.

Akşam saatlerinde yetişkinler için sergilenen ‘Geçmiş Zaman Olur ki’ tiyatro oyununa katılan Belediye Başkan V. Hüseyin Güven halkın oyunlara göstermiş olduğu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek;” Ben sözlerime başlamadan önce hepimizin bu akşam burada olmasına ve böyle güzel bir tiyatro oyununu izlememize vesile olan Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına ve çok değerli tiyatro ekibimize teşekkür etmek istiyorum. Böyle sanatsal ve kültürel faaliyetlerin halkımızda yarattığı heyecan bizi de mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor. Biz bu tür faaliyetler ile umuyoruz ki Iğdır’da bir tiyatro kültürü oluşturacağız. Özellikle çocuklarımızın genç yaşlarda sanatsal ve kültürel faaliyetlerle buluşması ve bizimde onları teşvik etmemiz gerekir. Ben bugün halkımızın bu heyecanını ve tiyatroya olan ilgisini gördükten sonra burada herkesin önünde söz veriyorum biz bu konumda olduğumuz sürece bu tür sanatsal faaliyetlerin devamı gelecektir, tekrardan emeği geçen herkese ve buraya kadar gelen tüm halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Oyunun bitmesinin ardından Belediye Başkan V. Hüseyin Güven tüm tiyatro ekibi çalışanlarına çiçek vererek oyuncularla hatıra fotoğrafları çektirdi.


1114
1115
1116
1117
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook