Banner

Iğdır’ın Yarısına Bu Yıl Doğalgaz Verilecek

Belediye Başkanı Murat Yikit ile Serhat Gaz Iğdır Müdürü Erman Özdobaç 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, şehrin hava kirliliğini önlemek için Belediyemiz ve Serhat Gazın ortak çalışmalarının sonucu şehrin büyük bir kısmında 50 km  doğalgaz döşemesi yapılacağı öğrenildi.

2017 yılı için asfalt ve parke çalışması yapılmadan önce Serhat Gaza bilgi vererek doğalgaz çekim çalışmalarını bitirdikten sonra asfalt ve parke yapılacağız diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:”  bu yıl itibari ile şehrimizin yarısı doğalgaza kavuşacaktır. Şu an itibari ile 4500 abone bulunmakta, yıl sonu hedef ise 10 bini aşan  doğalgaz kullanıcı sayısı. İlimizde Hava kirliliğini önlemek için doğalgaz gerekliydi. Yerel yönetici için bir belediye için Iğdır’ı doğalgaza kavuşturmak gerçekten büyük bir mutluluktur. Iğdır’da doğalgazın ihtiyaç olmaktan ziyade bir zaruriyet bir zorunluluk olduğu kentti. Zira kentimiz Türkiye’de hava kirliliği en yüksek oranda genellikle birinci olduğu kenttir. Dünyada da hava kirliliğinin hayati tehlikeyi oluşturduğu kentler içerisinde de listenin başını çeken kentlerden bir tanesidir. 2016 yılında kısmen verilen doğalgaz bile etkisini göstermiş ve hava kirliliği azaldığı ölçümlerden anlaşılmıştır.  Doğal olarak bizlerde yerel yöneticiler olarak kenttin daha sağlıklı bir yaşama kavuşturma açısından insanların daha huzurlu yaşama açısından bu hava kirliliğini bertaraf edilmesi noktasında bir çaba içinde olmamız gerekiyordu. Bu anlamda tek alternatifimiz doğal gazdı. Çünkü şehrimiz ova bir kent ve etrafı dağlarla çevrili olduğu için hava sirkülâsyonu olmadığı bir kent. Amacımız Iğdır’ımızdaki evler ve işyerleri hızlı bir şekilde doğalgaza kavuşmasıdır.” dedi.

Serhat Gaz Iğdır Müdürü Erman Özdobaç yaptığı açıklamada:”. Bizlerde var gücümüzle çalışarak bu yıl  50 km doğalgaz  hattı döşeyeceğiz. Amacımız hızlı bir şekilde Iğdır’ın tümüne doğalgaz vermektir. Bu yıl içinde 10 bin aboneyi geçmeyi hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Murat Yikit’e teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak bizlere hiçbir zorluk çıkarmadılar.” dedi.

Abonelerimizin evlerinde bulunan hava menfezlerini kendi can güvenlikleri için  kapatmamalarını, gaz kokusu alındığın da,  7/24 her zaman 187 nolu telefonu aramalarını söyleyen  Serhat Gaz Iğdır Müdürü Erman Özdobaç; sayın abonelerimizin doğalgaz ücretlerini, Halk Bankasına vezne ve otomatik ödeme talimatı, Akbank’a otomatik ödeme talimatı , İş bankasına otomatik ödeme talimatı,  e kolay veznesine yatırabilirler. Diğer bankalar ile de sözleşme imzanmış bankalardan haber beklenmektedir. ”dedi. 


1171
1170
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook