Banner

Belediye Eş Başkanları Gazeteciler İle Kahvaltı Programında Bir Araya Geldi

Belediyemiz Eş Başkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik şehrimizdeki yerel ve ulusal basın mensupları kahvaltı programında bir araya geldi.

Şehir merkezindeki bir cafede basın mensuplarını ağırlayan eş başkanlar, Belediyemizin bu yıl 2.’sini düzenlediği kayısı festivali hakkında gazeteciler ile hem sohbet ederken hem de bilgi alış verişinde bulundular.

Kayısı festivalinin bu sene 2.’sini düzenleyeceklerini ve artık bu festivali gelenekselleştireceklerini aktaran Eş Başkanlar;” Ülkemizde kayısı üretimi noktasında en büyük potansiyele sahip şehirlerden biri olmamıza rağmen maalesef reklam ve tanıtım noktasında oldukça zayıf bir konumdaydık. Bu yıl tekrar 28-29-30 Haziran tarihleri arasında düzenleyerek geleneksel hale getirdiğimiz kayısı festivali ile şehrimize dışarıdan davet ettiğimiz birçok yatırımcı ve davetliler ile kayısımızı pazarlarda hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz. Şuan kayısı festivalini yapıyoruz ancak şehrimiz sadece kayısı olarak değil birçok ürünün yetiştiği verimli topraklara sahip. Şehrimizde tarım ve hayvancılığında gelişmesi için gerekli adımların atılması gerekmektedir. Tabi bunlar yapılırken bu şehirde yaşayan herkesin, bütün kurumların istişare içerinde el ele vermesi gerekmektedir. Biz bu festivali düzenlerken şehrimizin siz değerli basın mensuplarının da reklam ve tanıtım noktasında bizlere yardımını bekliyoruz. Hep birlikte el ele vererek büyük bir potansiyele sahip olan Iğdır Kayısı’sını hak ettiği noktaya taşıyacağız.” dediler.

Gazeteciler ve Eş başkanlar 28-29-30 Haziran tarihleri arasında olacak festivalin içeriği hakkında ettikleri sohbetlerin ardından program sona erdi.


1175
1176
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook