Banner

Yol Açma Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

3184 sayılı imar kanunun 18. madde sonucu genişleyen yollar için vatandaş kendisi duvarlarını veya yolda kalan evlerinin bir bölümünü yıkarak belediyeye yardımcı olmaktadırlar.

Belediye Başkanı  Av. Murat Yikit konu ilgili olarak yaptığı açıklama da, "belediyemiz rutin işlerinin yanında bütün mahallelerde yollara dolgu,  kanalizasyon çekimi, su çekimi, yol genişletme çalışmaları yapmaktayız. 3 senedir yoğun bir dönem geçiren Belediyemize birçok mahallede vatandaşlarımız yardımcı olmaktadır. Evlerinin bir bölümünü veya duvarlarını kendileri yıkarak bizlere destek olmaktadırlar. Bizde belediye olarak kum briket ve çimento vermekteyiz. Iğdırlımız her şeyin en iyisine layıktır. Bizler hizmet konusunda iddialıyız. Vatandaşa yaptığımız hizmetleri severek yapmaktayız. Belediyesmizin birinci görevi yol genişletme çalışmaları yapmaktır. Geniş caddeler şehirciliğin en önemli etkenidir. Bu bağlamda yol çalışmalarına önemli yer ayrılacaktır." dedi

Belediye Başkanı Murat Yikit: İlimizin birikmiş alt yapı sorunlarının hepsini birden çözmemiz mümkün değil. Yılların ihmali sonucu biriken alt yapı eksikliklerini olabildiğince kısa sürede gidermek için yoğun çaba harcıyoruz. İnşallah 2017 yılsonuna kadar alt yapı eksikliklerimizden önemli ölçüde çözmüş olacağız. Iğdır’ı “kent” yapma gayretimiz ve bunun ilgili çalışmalarımız diğer bölgelerde de devam ediyor. İhtiyaç duyulan bölgelere öncelik verilerek çalışmalarımız devam etmektedir. Belediye olarak vatandaşlarımızın rahat bir ortamda ulaşımlarını sağlamak için yerin ve yolun konumuna göre parke ve asfalt kaplama çalışması yapıyoruz. Yol yapım çalışmalarımızda öncelikle alt yapısının tamam olmasına önem veriyoruz.’dedi.

IĞDIR’I GELECEĞE TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Başkan Murat Yikit, yönetimimizin amacı "21. yüzyıl şartlarına uygun ve modern bir Iğdır’ı oluşturma hedefine ulaşmak istediklerini" söyledi.


1177
1178
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook