Banner

Iğdır Belediyesinden Bir İlk Bisiklet Yolu Yapılıyor

Iğdır Belediyesi yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Söğütlü Mahallesi Meşe Ahmet Dedei Caddesinde yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş, İlk defa bisiklet yolu yapıyoruz dedi.

Iğdır Belediyesi Söğütlü Mahallesi Meşe Ahmet Dedei Caddesi güzergâhında bulunan 651 metre uzunluğunda15 Metre genişliğinde yapımı devam eden yolda Parke taşı, Kaldırım ve bisiklet yolu yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Bisiklet yolu için,14 Kasım Mahallesi Tumay Aydemir (SANAYİİ YOLU) Caddesi, Söğütlü Mahallesi Mehtap Caddesi, Özgür Mahallesi Eski Doğubayazıt yolu Caddesi’nde çalışmalar başlatıldı.

Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımına başlanılan yolda incelemelerde bulundu.

Eş Başkan Akkuş Iğdır’da en çok tercih edilen ulaşım aracı bisiklettir. Özellikle Köylerde ve Uzak Mahallelerde ikamet eden vatandaşlarımızın bu konuda bizlerden talep ettikleri bisiklet yolunu Söğütlü Mahallesi, Meşe Ahmet Dedei Caddesinde yapıyoruz. Bundan sonra Yapacağımız yollarda bisiklet yollarını da proje içerisine alacağız dedi.


1248
1249
1250
1251
1252
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook