Banner

Sanayi Sitesi Asfalt İle Buluştu Esnafın Yüzü Güldü

20 yıllık hasret sona erdi. Sanayi sitemizin yollarını kurban keserek asfaltlamaya başladık.
Sanayi sitesinde sona eren doğal-gaz hattı çalışmalarının ardından Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri alt yapı ve dolgu çalışmalarını tamamladıktan sonra, ilk asfalt döküldü.
Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş, Eş Başkan Eylem Çelik, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Yusuf Abay ve meclis üyeleri ile birlikte, ığdır sanayi sitesinde yapımına başlanan asfalt çalışmasını inceledi.
Yıllardır yol ve alt yapı problemleri ile büyük sorunlar yaşayan Iğdır Sanayi sitesi esnafları başta olmak üzere, şehirdeki herkesin rahatsız olduğu sanayi sitesinin yolları ile alt yapı sorunları noktasında sorumluluk üstlendiklerini belirten Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş, verdikleri sözlerin hepsinin arkasında olduklarını belirterek; ”Biz Iğdır Belediyesi olarak sanayi sitemizin yıllardır alt ve üst yapı sorunlarının birikerek arttığının farkındaydık.
Sanayi bir şehrin kalbidir, aynasıdır, görünen yüzüdür. Sanayi sitemizde yaklaşık beş yüz sanatkarımız var, 20 yıla aşkın bir süredir ihmal edilmiş, toza, çamura mahkum edilmiş zor şartlarda çalışmaya mahkum edilmiş. Bizde seçim sürecinde esnafımıza söz vermiştik, Çünkü emeğe dayalı emeği esas alan bir anlayışla seçildik.
Kendimde bu geleneğin içinden gelen birisi olarak, sanayi sitesinin tamamına bu sözü verdik, bizim temel sorunlarımız sadece sanayiyle bitmiyor, yine yıllardır hizmet almayan bölgelerde yaptığımız çalışmalarla halkımızın taktirini alıyoruz. Sanayi sitemizin 20 yıllık sorununu çözmek bize nasip oldu.
Kentimizin her tarafına yapacağımız asfalt çalışmasıyla toz sorununu çözeceğimizin sözünü bir kez daha yineliyoruz dedi.
Iğdır Belediye Eş Başkanı Eylem Çelik ise, sanayi sitesi bir şehrin aynasıdır, buraya aracını yaptırmak için gelen vatandaşlarımız kötü bir yoldan geçmek zorunda kalıyordu. Sanayi esnafımız ise yıllardır kötü şartlarda hizmet veriyordu. Biz bu Kentte Halk neyin en iyisini hak ediyorsa onu yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sanayi esnafımıza ve şehrimize hayırlı olsun dedi.
Iğdır sanayi sitesi başkanı Atakan Taşkınsu, esnaf olarak hepimiz çok sevinçliyiz, gururluyuz. Belediyemiz tarafından asfalt çalışmamız başladı. Allah başkanlarımızdan razı olsun. Sanayi sitesi esnafımız yolların kötü olmasından dolayı zor şartlarda hizmet veriyordu. Kurban keserek asfalt çalışması başladı Iğdır belediyesine teşekkür ederiz dedi.Atakan Taşkınsu Eş Başkanlara ve beraberindekilere yemek ikramında bulundu. 


1419
1418
1413
1412
1411
1410
1409
1408
1407
1405
1406
1404
1402
1403
1401
1400
1399
1398
1417
1416
1415
1414
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook