Banner

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinliği

Iğdır’da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, Parklarda ve Iğdır Belediyesi Hayvan Tedavi Merkezinde etkinlik düzenlendi. 
Etkinliğe Iğdır Belediye eş Başkanı Yaşar Akkuş-Eylem Çelik, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Yusuf Abay, Belediye Meclis Üyeleri ve Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü (DKMP) Mete Türkoğlu katıldı.
Iğdır Belediye Eş Başkanları, sokak hayvanları için yaptırdıkları su ve yemleme kaplarını kentin muhtelif yerlerine bıraktılar.
Etkinlik Iğdır Belediyesi Hayvan Tedavi Merkezinde devam etti.
Burada, okullardan barınağa ilk kez gelen öğrencilere hayvanları korumanın ve sevginin önemi anlatıldı. 
Belediyemiz sokak hayvanları barınağının bölgede örnek bir barınak olduğunu belirten Belediye Eş Başkanları "Belediyemiz hayvan barınağı ve hayvan hastanesinde öğrencilerimize farkındalık oluşturmak amacıyla bir program düzenledik. Buradaki amacımız hem yaptığımız hizmetleri göstermek hem de burada ki bakımını yapmış olduğumuz 200'’e yakın sahipsiz hayvanı, onlarla tanıştırmak, onlara sevdirmek ve farkındalık oluşturmaktı.
Bizde bundan mutlu olduk. Bu tür etkinlikleri sadece 4 Ekim Dünya Hayvanlar Gününde değil diğer zamanlarda da yapmayı arzu ediyoruz ve yapıyoruz dedi.


1449
1450
1451
1452
1453
1454
1455
1456
1457
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook