Banner

Kanserde Erken Teşhisin Önemi Konulu Farkındalık Programı Yapıldı

Belediyemiz Kadın ve Aile Müdürlüğünün, kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak ve farkındalık yaratmak amacıyla organize ettiği program Belediyemiz Ehmedê Xanî Kütüphanesinde yapıldı.

Kadınların yoğun katılım gösterdiği programda Uzman Doktorlar Abdulhamit Bozyiğit ve Hakan Sarsılmaz kanserde erken teşhis konusunda farkındalık için kadınları bilinçlendirme amacıyla sunum yaptılar. Doktorların sunumunun ardından, hazırlanan müzikal gösteri ile kadınlar şarkılar söyleyerek eğlendiler.

Kadınlarımıza kısa bir açıklama yapan Eş Başkan Eylem Çelik;"  Kanser dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir. Biz de Iğdır olarak kanser oranının maalesef en yüksek olduğu şehirlerden biriyiz.Kanser toplumlarda önemli sosyoekonomik yüke, bireylerde ise maddi manevi kayıplara ve zorluklara neden olmaktadır.Kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu konuya verilen önemin de artmasını sağlamaktadır. Kanserle mücadelede en önemli nokta erken teşhisin yapılabilmesidir. Biz de bu konuda halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir program düzenledik. Yoğun iş tempolarına rağmen vakit ayırarak bizleri kırmayıp buraya gelen doktorlarımıza ve bugün burayı dolduran bizleri yalnız bırakmayan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Program kadınların, kadın  müzisyenler eşliğinde şarkılar söyleyerek eğlenmelerinin ardından son buldu.


1568
1569
1570
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook