Banner

Cumhuriyet Caddesi Esnaflarından Iğdır Belediyesine Teşekkür Ve Öneriler

Şehrimizin daha estetik ve güzel görünümü için çalışmalarını sürdüren Belediyemiz, Cumhuriyet caddesine andezit taş döşedikten sonra  oturma bankları, çöp tenekeleri ve çam ağaçları yerleştirerek vatandaşların hizmetine sundu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent mobilyalarının şehir genelinde dağıtılan bu kapsamda çok sayıda kamelyalı oturma banklarını vatandaşların önümüzdeki aylarda hizmetine sunulacağı da öğrenildi.

Cumhuriyet caddesi esnafları Belediyemize teşekkür ederek halk için güzel bir çalışma, yaşlı ve hasta insanlarımız yoruldukları zaman oturacakları bir bank yoktu dediler. Cumhuriyet caddesi esnaflarının görüşlerinize sunuyoruz.

Esnaf  Ahmet Balanay: “Ben belediye başkanımıza caddemize yapmış olduğu banklardan çalışmalardan dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bu caddeye gelenlerin içinde yaşlısı var hastası var bunlar yoruldukları zaman şimdi oturabiliyor. Biz önceden bir tane tabure bırakıyorduk dükkanlarımızın önüne insanlar ona oturabilmek için birbiriyle yarışıyordu resmen şimdi rahatlıkla insanlar oturup dinlenebiliyor. Benim bir ricam var belediye başkanımızdan çoğu esnaf arkadaş eşyalarını caddenin ortasına kadar bırakıyor bu insanları rahatsız ediyor ben dahil kim bırakırsa bıraksın cezası neyse verilsin ben bunu başkanımızdan rica ediyorum. Tekrardan bu güzel çalışmalar için belediyemize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.                                                                 

Esnaf  Cengiz Vural: “Cumhuriyet caddesinde ben 30 yıldır esnafım. 30 yıl içerisinde caddemizin yolları defalarca söküldü yapıldı ama son olarak yollar kadar hiçbiri güzel olmadı. Şu an caddemizin en büyük eksiği çöp kovaları oldukça eksik buna bir çözüm bulunmasını rica ediyoruz. Biz caddemize yapılan bu yenilik ve çalışmalardan dolayı belediyemize teşekkür ediyoruz hepsinden Allah razı olsun.” dedi.

Esnaf  Hakan Gökçe: “Belediyemiz burada çok güzel çalışmalar yaptı ancak sorunlar hala devam etmektedir. Elektrik direkleri kurulduğu günden beridir çalışmamaktadır. Zabıtaların caddemizde hiçbir etkisi ve yaptırımı yok. Bütün esnaflar hepsi kendi kafasına buyruk. Belediye çok güzel çalışmalar yaptı ama denetle ve sahip çıkma olmayınca var eski düzen hala devam etmekte.” dedi.                                                                                                         

Vatandaş   Ali Korkmaz : “Herşey gözle görünür şekilde güzel ve hoş durumda ancak cadde de hala düzen konusunda sorunlar var zabıta oldukça pasif durumda.  Caddenin yolları bilindiği gibi dar ve seyyar satıcılar ile esnafların eşyaları da yollara çıkınca cadde de oldukça kötü bir görüntü oluşuyor bu sorun çözüldüğü zaman caddemiz çok daha güzel olacaktır. Ben belediyemize teşekkür ediyorum bu çalışmalardan dolayı.” dedi.                                             

Esnaf Yakup Sayın : “Bu oturakların bu cadde için büyük olduğunu düşünüyorum. Halk için oldukça güzel bir çalışma ama biz esnaflar rahatsız oluyoruz çünkü oldukça büyükler ve 7-8 kişi oturduğu zaman biz rahatsız oluyoruz. Bu banklar parklara daha geniş alanlara konulsa daha iyi olacak. Belediyemiz caddemizin yollarını da yaptı Allah yapandan da yaptırandan da razı olsun.” dedi.                                                                                      

Esnaf  Adem Avcı : “Ben cumhuriyet caddesinde 2 mağaza işleten bir esnafım ve 2 yılda belediyemizin caddemizde yapmış olduğu çalışmalardan oldukça memnunum. Ben geç kalınmış şeyleri belediyemizin gerçekleştiğini düşünüyorum. Yollar, banklar, ışıklandırmalar bunlar hepsi caddemize renk kattı. Belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi. 


1201
1202
1203
1204
1200
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook