Banner

Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar Projesi Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü İmzalandı

Iğdır Belediyesi, Iğdır Üniversitesi ve Kosgep arasında Iğdır Üniversitesi Suveren Kampüsünde bulunan Rektörlük binasında  Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar projesi kapsamında girişimcilik eğitimi protokolü imzalandı.

Başkan Murat Yikit proje hakkında yaptığı açıklamada; “Ben öncelikle projede bize her türlü desteği sunan Iğdır Üniversitesine, ve bu protokolde bizlere desteğini esirgemeyen Kosgepe teşekkür etmek istiyorum. Hayat boyu öğrenme için, uyumlu ve kapsamlı stratejilerin geliştirilmesi ve bunların uygulanmasının teşvik edilmesi ile dezavantajlı durumda bulunan kadınlarımızın ve gençlerimizin yetkinliklerinin artırılması yolu ile işgücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması amacıyla projemiz kapsamında eğitim ve kurslar yapılacaktır. Hedef kitlemiz 25-64 yaş arası 150 kişidir. Girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmalarını sağlamak için üniversite bitirmiş 25 işsiz gencimize 25 işsiz ev kadınına kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin verilmesi için işbirliği sağlanmasıdır." dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Yikit; “ Girişimcilik eğitimleri sonunda 1 günlük rol model seminerimiz olacaktır 25 kadın ve 25 genç kursiyerimizin aile fertleri de katılacaktır.  Yapılacak olan seminere örnek rol modeller davet edilecek bilgi ve deneyimlerini kursiyerlere aktarmaları sağlanacaktır. Iğdır Üniversitesinden  bir akademisyen kolaşlaştırıcı ve iki akademisyen konuşmacı, daha önce başka projelerde faydalanarak kendi işinin kurmuş ve sektöründe başarı sağlamış bir genç ve bir kadın girişimci örnek rol model olarak girişimcilik seminerimize katılacaktır.Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan katılımcılara 2 hafta süre ile danışmanlık hizmeti sağlanacaktır. 50 kursiyerimize iş planı hazırlama eğitimi verilecektir. bu eğitimler sonunda hazırlanan iş planları kosgepe sunulacak niteliğe kavuşturulması hedeflenmektedir.” dedi. 


1205
1206
1207
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook