Banner

Tekstil-Hazır Giyim Sektöründe Yatırım Fırsatları Ve Tanıtım Günleri Çalıştayı Yapıldı

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Iğdır Valiliği, Iğdır Üniversitesi, Iğdır Belediyesi’nce ortaklaşa düzenlenen “Iğdır Tekstil-Hazır Giyim Sektöründe Yatırım Fırsatları ve Tanıtım Günleri” organizasyonu 18-21 Mayıs tarihleri arasında karaağaç kampüsün de bulunan konferans salonunda gerçekleşti

Çalıştaya Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, ve Türkiye’nin birçok noktasından gelen işadamları katıldı.

Belediye Başkanı Murat Yikit çalıştayın Iğdır da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ;”Ben konuşmalarıma başlamadan önce bugün buraya gelerek bizleri ve şehrimizi ziyaret eden çok değerli konuklarımızın hepsini şahsım ve Iğdır belediyesi adına saygıyla selamlıyor hepsine hoş geldiniz diyorum. Yapılan konuşmalar yerel yöneticiler olarak bizi heyecanlandıran,  geleceğe ilişkin umutlandıran konuşmalar oldu. Ben çok fazla hazır giyim, tekstil anlamında teknik konulara girmeyeceğim. Ancak iki hususu dile getirmek istiyorum. Böyle bir çalıştayın Iğdır’da düzenleneceğini duyanlar ya Iğdır neredeydi? Diye bir soru sormuşlardır eminim. Ancak Iğdır’a geldikten sonra bölgeye karşı olan önyargıların ne kadar gereksiz ve yersiz olduğunun farkına varmaktalar. Ben bu organizasyonun Iğdır’da yapılmasında emeği geçen herkese gerçekten çok teşekkür ediyorum. Iğdır tekstile çok uzak bir şehir değil. Iğdır tekstilin hammaddesi olan pamuk yetiştiriciliğinin ciddi şekilde yapıldığı bir kentti. Iğdır bu noktada coğrafyası, bölgesi itibariyle tekstile çok uzak bir şehir değil. Bizler Iğdır’ı gerek Asya ülkelerine gerek Ortadoğu ülkelerine ihracat merkezi haline getirebiliriz. Iğdır havalimanı uluslar arası uçuşlara açılırsa Iğdır birçok ülkeye Türkiye’de bir şehirden bir şehire varabileceğiniz bir mesafe kadardır. Bu anlamda bu sektörlerin Iğdır’da gelişmesi ile birlikte Iğdır muazzam bir cazibe merkezi haline gelecektir. Bizler de yerel yöneticiler olarak bugün buraya gelerek bizleri onurlandıran şehrimiz de misafir etmekten onur duyduğumuz sayın misafirlerimize yerel yöneticiler olarak şu taahhüt de bulunuyoruz. Valiliğimiz, Ticaret Sanayi Odamız, Üniversitemiz, Kalkınma Ajansımız ve Belediyemiz arasında kurumsal anlamda çok iyi bir iş birliği vardır. Bu kurumsal anlamdaki işbirliği birçok sektör için tereddütleri ortadan kaldırabilecek bir işbirliğidir. Biz yerel yönetimler olarak hem bu taahhütleri yerine getirmekten hem de sizleri tekrar burada görmekten mutluluk duyacağımızı dile getirmek istiyorum. Bu çalıştayımız kentimiz için muazzam bir atılım ve adım olacaktır. Bu konuda şimdiden destek sunan herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Moda ve Tasarım Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk Belediye Başkanı Murat Yikit’e plaket verdi. 


1221
1222
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook