Banner

Ramazan Ayının İlk Çadırı Karaağaç Mahallesine Kuruldu

Ramazan Ay’ının gelmesi ile birlikte  her gün farklı mahallede kuracağımız iftar çadırlarının ilkini Karaağaç Mahallesinde Av. Medet Serhat Parkına kurduk.

İftar çadırının ilk gününe Belediye Başkanı Murat Yikit, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Yücebaş, Aynur Timur, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediyemiz tarafından her yıl kurulan iftar çadırları bu senede ramazan ayı boyunca her gün  farklı noktalarda  kurularak vatandaşlara iftar saatlerinde yemek verilecek. Ramazanın ilk gününde Av. Medet Serhat Parkında Kurulan çadıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Murat Yikit ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan iftar çadırına gelenlerle birlikte iftar yaptılar. İftar çadırı Ramazanın ikinci gününde yine Karaağaç Mahallesinde Selahattin Eyyübi Camisi yanında kurulacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Yikit "Ramazan ayını vatandaşlarımıza en iyi şekilde yansıtmak adına belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında düzenlediğimiz bu yemeklerle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyor. Dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda hep birlikte aynı sofrada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ramazan geleneğimizi çadırlarımızı her mahallemizde  kuracağız.  Bu yıl yapmış olduğumuz iftar yemeği organizasyonuna katılım geçtiğimiz yıla oranla daha fazla. Bu kadar Iğdır halkı ile birlikte olmak, onlarla aynı sofrayı paylaşmak Ramazanın bizlere en büyük mükâfatı. ” dedi.


1235
1236
1237
1238
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook