Banner

Ramazanda Denetimler Hızlandı

Zabıta Müdürlüğü Gıda Kontrol şubesi tarafından Ramazan Ayı’nın gelmesiyle denetimler hızlandı.

Gündüz ve gece yarısı şekilde yapılan gıda imalat yerlerinin denetimine Belediye Başkanı Murat Yikit ve Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş da eşlik ettiler.

Halkın sağlığını korumak için fırınlarda rutin kontroller yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Murat Yikit: "Hemşehrilerimizin talepleri ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Ramazan ayı boyunca sağlıklı ekmek ve pide tüketilebilmesi için, fırın   ve gıda üretim yerlerine denetimlere devam edeceğiz. Temiz ve hijyen kurallarına uygun ortamda üretilen ekmek ve pideyi tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kurallara uymayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulanıyor.”dedi.

Halkımızın sağlığını ciddi anlamda etkileyen ve halk sağlığını tehdit eden uygunsuz fırınlara gerekli denetimler sıklaştırılarak devam edecektir diyen Başkan Yikit sözlerine şöyle devam etti:”  Bu fırınlar hakkında gerekenne ise ve fırınların standartlara uygun olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı biz ve yönetimimiz için en önemli faktördür. Gramaj eksikliklerini tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir. Denetimlerimiz hız kesmeden devam edecektir.”Dedi.

Zabıta Müdürlüğü Gıda Kontrol şubesi tarafından  yapılan denetimlerde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, gramaj, terazi, hijyenik, genel temizlik ve fiyat tarifeleri kontrol edildi. Vatandaşların daha sağlıklı ürünler alabilmeleri adına yapılan denetimde, eksiği bulunan işyerleri uyarıldı.


1241
1242
1243
1244
1245
1246
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook