Banner

Belediye Personellerine Drama Eğitimi Verildi

Belediyemiz de çalışan personellerin motivasyonlarını artırmak ve iş streslerini azaltmak amacıyla Iğdır Belediyesi Gençlik Yaşam ve Kültür Evinde belediye personellerine iletişim ve yaratıcı drama eğitimi verildi.

Eğitimler hakkında bilgi veren Yaratıcı Drama Eğitmeni Aylay Aktaş;” Yaratıcı drama herhangi bir konuda doğaçlama rol oynama gibi tekniklerden yararlanarak bir grupla ve grup üyelerinin birikimlerinden yaşantılarından yola çıkarak canlandırmalar yapmaktır.  Yaratıcı drama yöntemi ile belediye personellerinin motivasyonlarını artırmaya ve iş streslerini azaltmaya yönelik etkinlikler gerçekleştirildi. Yaratıcı dramanın hazırlık ısınma aşamasında çocuk oyunlarından yola çıkılarak bu oyunların verdiği mesajlar üzerine konuşuldu. Canlandırma aşamasında keyifli anlar yaşayan katılımcılar, değerlendirme aşamasında eğlendiklerini ve çocukluklarına geri döndüklerini ifade ettiler. Ayrıca Belediye personellerine iletişimde önemli öğeler hakkında eğitim verilirken iletişim engellerinden bahsedildi.” dedi.

Eğitimleri ziyaret ederek açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Yikit;” Personellerimiz üzerinde yoğun iş temposundan dolayı oluşabilecek stresi azaltmak ve iş esnasındaki motivasyonlarını artırmak amacıyla böyle bir uygulama yaptık. Bu konudaki uzaman hocalarımızın yardımları ile eğitimler sonunda bu etkinliğin personellerimiz üzerinde umuyoruz ki olumlu etkileri olacaktır.” dedi.

Belediye Gençlik Yaşam ve Kültür Evi’nde devam edene eğitimlere Belediye çalışanları gruplar halinde katılırken eğitimlerin 4 gün süreceği öğrenildi. 


1262
1263
1264
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook