Banner

2017 Yılının İlk Asfalt Çalışması İçin Start Verildi

2017 yılında bitirilmesi planlanan yol ve kaldırımların yapımına Topçular Mahallesinde Cezaevinin bulunduğu cadde de başlanılarak ilk start verildi.

Belediyemizin daha önceden planlarını hazırladığı ve 2017 yılında yapacağı yol ve kaldırımların çalışmalarına ilk startı verdi. Topçular Mahallesinde bulunan Hürriyet Caddesi ve 107. Sokakta çalışmalara başlanıldı. Belediye Başkan V. Sadık ARAS ve Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah YÜCEBAŞ çalışmaları yerinde takip ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkan V. Sadık Aras ; “ Doğalgaz çalışmaları yüzünden tahribata uğrayan yollarımızın onarımına 2017 yılında kaldığımız yerden devam ediyoruz. 2016 yılında Şehir merkezimizde yollarımızın ana arterlerinin yapımını neredeyse tamamladık. 2017 yılında arka sokaklarımızda tahribata uğrayan yollarımızın da kaldırım ve asfalt çalışmasını tamamlamayı hedefliyoruz. Kaldırım çalışmalarımızın ardından asfalt dökmeye başlayacağız.” dedi.

2017 yılı için 70 bin ton asfalt yaklaşık 30 km yol, 190 bin mt2 parke yaklaşık 20 km yol yapmayı planlıyoruz. Bu konu ile ilgili ihalemiz sonuçlanmıştır diyen Belediye Başkan V. Sadık Aras : “Yürüyüş yolu olan Valikonağı Caddesi deforme olmuştur. Bir ay sonra bu yolu söküp daha sonra çok düzgün bir şekilde halkımızın hizmetine sunacağız. Kangren haline gelmiş olan küçük sanayi sitesinin yollarını da bu sene içerisinde yapacağız. Ayrıca Bağlar, Topçular mahallesinin ana arterleri ile yan yollarının yüzde 80ini asfalt ve parke yayarak Iğdırlıların hizmetine sunacağız. Biz popülizm yapmak için bu görevlere talip olmadık. Hizmeti halkımız için yapıyoruz. Günü kurtarmaya yönelik, göz boyayan, plan ve programı olmayan yatırım içinde olmadık, olmayacağız.” dedi.

Yapımı devam eden cadde ve sokaklarda kaldırım çalışmalarının sona ermesi ile birlikte asfalt döküm işleminin gerçekleştirileceği bildirildi.  


1270
1269
1268
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook