Banner

Topçular Mahallesinin Asfalt Çalışması Bitmek Üzere

Asfaltlama ve Kilit Parke çalışmaları Topçular Mahallesinde bitmek üzere.

Daha modern ve kullanışlı yollar için çalışmalarını sürdüren Belediyemiz tüm ekipleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bir yandan ana yollara açılırken, diğer yandan mahallelerde kilitli parke çalışmaları ve sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor. Yapılan planlamalar doğrultusunda ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek için altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklar kent kimliğine yakışır hale getiriliyor. 

Topçular Mahallesinden sonra Bağlar Mahallesin de sıcak asfalt çalışmaları ve kilit parke çalışmalarına devam edilecek.

Altyapısı biten yollarda sıcak asfalt çalışması yapılıyor diyen Belediye Başkanı Murat YİKİT: “göreve geldiklerinde Iğdır’da asfaltı olmayan hiçbir Mahalle kalmayacak diyerek yola çıktık ve bu kapsamda şehrin altyapısı biten bütün yollarını asfaltlayacaklarını” söyledi. 

Başkan Yikit " Biz göreve başladığımız da Iğdırımızın asfaltı olmayan hiçbir mahallesi kalmayacak. Bütün vatandaşlarımızı çamurdan kurtaracağız demiştik. Elimizden geldiği kadarıyla bu konuda çalışmaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi bu sene çok sert bir kış geçti ve alt yapı çalışmaları yaptık. Bazı yerlerde bozulmalar oldu. Şimdi hem havanın ısınmasını bekliyorduk ki; hava ısındığı zaman toprakla asfalt tam anlamıyla uyuşsun ve attığımız asfaltın faydası olsun diye. Çalışmalarımız son hızla devam etmektedir. Halkımıza layık olmak onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşerilerimiz için birçok alanda hizmet ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Belediye Başkanlığımızın aralıksız devam eden asfalt çalışmalarının yanı sıra şehir genelinde kilitli parke, bordür yapım çalışmaları da devam ediyor. Mahallelerde yaptığımız asfaltlama çalışmalarına ara sokakları da dahil ederek bozuk yol kalmamasına özen gösteriyoruz.” dedi.

Şehirleşmenin en önemli ayağının yollar olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Murat Yikit: “yapılan çalışmalarla Iğdır’ı daha çağdaş ve güzel bir görünüm kazandıracağız. Hizmetlerimizi vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yapmaktayız. Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Amacımız 2017 yılı içerisinde özellikle ara sokaklarda tahribata uğrayan yolların tamamına yakınını asfalt ve parke ile buluşturmak. Asfalt çalışmamız ile birlikte eş zamanlı olarak farklı noktalarda parke döşeme çalışmalarımızda devam etmektedir. 2017 yılı için 70 bin ton asfalt yaklaşık 30 km yol, 190 bin mt2 parke yaklaşık 20 km yol yapmayı planlıyoruz. Şu an itibari ile Topçular mahallesinin asfalt çalışması bitmek üzere daha sonra Bağlar Mahallesine geçeceğiz.” dedi.


1295
1296
1297
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook