Banner

Nuh Nebi Camisine Bitişik Dükkânlar İstimlâk Edilerek Yıkıldı

Yıllardır çözülemeyen Nuhnebi camisinin duvarına bitişik dükkanlar sonunda kamulaştırılarak yıkımı yapıldı.

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkımı yapılan Nuhnebi camisinin duvarına bitişik dükkanların yerine yol  genişletme ve kaldırım yapılacağı bildirildi.

Yıllardır bir kangren haline gelen Nuhnebi camisinin yanındaki dükkanlar ve WC nin  yıkımı yapılarak halkımızın hizmetine sunuyoruz diyen Belediye Başkanı Murat Yikit: “Yıllardır bir kentin ulaşımda ve trafikte yoğunluk yaşanan bölgelerinde gerek yol yapım ve genişletme çalışmaları gerekse yapıların kamulaştırılarak, yeni ulaşım arterlerinin açılması yönünde projelerini hayata geçirmeyi amaçlayan belediyemiz, önceliğini çözülemeyen ve elzem olan  alanlarda gerçekleştiriyor. Belediyemizin birimlerinin aralıksız çalışmalarıyla kent merkezindeki yolları projelendirme ve uygulamalarını, kapsamlı bir şekilde yürütüyor.” dedi.

Encümenimizin aldığı karar doğrultusunda yıkımını gerçekleştirdiğimiz dükkanlar ve WC hem Iğdır’ımıza hem de camimize yakışmayacak şekilde eğrelti bir şekildeydi diyen Başkan Murat Yikit:  “Buranın eski ve yeni halini vatandaşlarımız görecektir. Iğdır’ımızı değiştiriyoruz. Bunun için emek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burası çok güzel kaldırım ve geniş bir yol olacak. Burası belki de Iğdır’ın en güzel yerlerinden biri haline gelecek. Karşımız da camimiz var Camimizin de önü açılmış olacak. Nuhnebi Camimizin etrafında bulunan basın sokak, kapan sokak askeri şube ve sebze halinin etrafındaki yolları da bu yıl içinde parke ve kaldırımları da yapılarak buralara ayrı bir görünüm vereceğiz. Iğdır’ımıza hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.


1302
1301
1300
1298
1299
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook