Banner

Mahallelerde Yol Açma Ve Dolgu Çalışmalarına Devam Ediyoruz

Belediyemiz yol çalışmalarına hız vererek, asfalt ve parke taşı ile kaplayacağımız yollarda, yol genişletme ve dolgu çalışmasına başladık. Genişletme ve dolgu çalışması ile yolu asfalt, parke taşı ile döşeyerek yıllardır süren yol sorununu bitirmeyi hedefliyoruz.

14 kasım, Söğütlü, Cumhuriyet, Karağaç, Özgür mahallesin de yapılacak olan  Asfalt ve parke taşı çalışması için yol üzerinde bulunan ağaçları keserek altyapı sorunun bitirerek dolgu çalışmasına başladık.

Önümüzdeki aylarda parke taşı ve asfalt çalışmasına başlayacak olan belediyemiz birkaç mahalleyi daha asfalt ve parke taşı ile döşeyerek çamur ve tozdan kurtarmayı hedefliyoruz.

‘ Halkın yıllarca kullanabileceği hizmetler üretiyoruz ‘

2014-2017 yılları itibari ile mahallelere binlerce M3 dolgu yapıldı diyen  Belediye Başkanı Murat Yikit: “ayrıca yine iş makineleri tarafından cadde boyunca yol genişletme çalışmaları yapıyoruz. Yolun 5 ve 6 metre olan bazı kısımlarının 10 metreye çıkarttık. Bu yıl itibari ile belediye olarak önümüze hedef olarak koyduğumuz yol çalışmasını 6 ayrı mahallede sürdüreceğiz.” dedi.

14 kasım  Mahallesinde sürdürülen yol çalışmasına değinen Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır’ı modern bir görünüm kazandırmak için geceli gündüzlü çalışmaktayız. Yol çalışması yapılırken halkın kendilerine destek vererek ağaç ve duvarların yıkımı için hiçbir engel çıkarmadılar. Cadde boyunca yapacağımız yol asfalt, parke çalışması için halkımızla görüşerek bizlere yardımcı olmalarını istedik. Biz hiçbir şekilde bizlere destek olan halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Biten yol çalışması ile hem halkımızın yıllardır çektiği sorunları çözeceğiz, hem de kentimizi yaşanılır, bir yerleşim yeri haline getireceğiz “ şeklinde konuştu.


1327
1326
1325
1324
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook