Banner

Şehrimizin Her Mahallesi Şantiye Alanı Gibi…

Belediyemiz Çalışıyor, Iğdır Güzelleşiyor…

Ekiplerimiz bütün mahallelerde hummalı bir şekilde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediyemiz Asfaltlama, kaldırım, kilit parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, su ve kanalizasyon çekimi, Park-Bahçe çalışmalarını bütün mahallelere yayarak Iğdır’ın her mahallesini şantiye alanına çevirdi.

Belediye birimlerimiz şehrin muhtelif mahallelerinde asfaltlama, kaldırım, kilit parke yol, yol açma, yollara dolgu, asfalt yama, su ve kanalizasyon çekimi, Park-Bahçe çalışmaları  gibi altyapı ve üstyapı çalışmaları devam  ediyor diyen Belediye Başkanı Murat Yikit: “2017 yılı içerisinde programa alınan bütün altyapı  ve üst yapı belediyemizin bütün imkanları seferber edilerek  çalışmalar son hızıyla devam etmektedir. Halkımıza layık olmak onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşerilerimiz için birçok alanda hizmet ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Iğdır Belediye Başkanlığının aralıksız devam eden asfalt çalışmalarının yanı sıra şehir genelinde kilitli parke, bordür yapım çalışmaları da devam ediyor. Belediye Başkanlığımızın Mahallelerde yaptığı asfaltlama çalışmalarına ara sokakları da dahil ederek bozuk yol kalmamasına özen gösteriyoruz.” dedi.

Şehirleşmenin en önemli ayağının yollar olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Murat Yikit: “yapılan çalışmaların Iğdır’ı daha çağdaş ve güzel bir görünüm kazandıracağız. Hizmetlerinin vatandaşların talepleri doğrultusunda yapmaktayız. Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Amacımız 2017 yılı içerisinde özellikle ara sokaklarda tahribata uğrayan yolların tamamına yakınını asfalt ve parke ile buluşturmak. Asfalt çalışmamız ile birlikte eş zamanlı olarak farklı noktalarda parke döşeme çalışmalarımızda devam etmektedir. 2017 yılı için 70bin ton asfalt yaklaşık 30 km yol, 190 bin mt2 parke yaklaşık 20 km yol yapmayı planlıyoruz. Şu an itibari ile Topçular, Bağlar, Atatürk, Söğütlü mahallelerinde   asfalt çalışması, Cumhuriyet ve Topçular mahallelerinde Kilit Parke, Topçular, Bağlar, Söğütlü,  Atatürk mahallelerin de kaldırım,  İhtiyaç Olan her Mahallede, su ve Kanalizasyon, 14 mahallemizde park bahçe, yeni yol açma, kısaca belediyemiz her mahallemizi şantiye alanına çevirerek, Iğdır’ımız güzelleşiyor.” dedi.


1342
1341
1340
1339
1338
1337
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook