Banner

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar da kurbanlık hayvan arayışına başladı. Yeri olan vatandaşlar bayramdan önce kurbanlık hayvanlarını alırken, koyacak yeri olmayan vatandaşlar da son güne kadar yada bayram gününe kadar beklemeyi tercih ediyor.

Canlı hayvan pazarında Kurban bayramı öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

Belediyemiz gerek kurbanlık satışı, gerek ise kurban kesimi ile ilgili gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Kurban Hizmetleri Komisyonu kararınca hayvan satış yerleri olarak Iğdır Hayvan Pazarı, Rus Pazarı arkası, Söğütlü Mahallesi Nahır yeri olarak belirlendi diyen Belediye Başkanı Murat Yikit: “Halkımızın huzurlu bir şekilde kurban bayramlarını geçirmesi için belediye olarak tüm tedbirleri aldık. Hayvan satış yeri olarak Iğdır Hayvan Pazarı. Rus Pazarı arkası ve Söğütlü Mahallesi Nahır yeri dışında hayvan satışına müsaade etmeyeceğiz. Kurban kesim yeri için ise, Söğütlü Mahallesi Nahır yeri, Pak Gıda ait mezbahane, Özel kardeşler Kesim Mezbahanesi, oto yıkama yerleri olarak öngörülmüştür. Bunların dışında  cadde ve sokaklarda hayvan kesimine izin verilmeyecektir.” dedi.

Belediye olarak hayvan pazarının eksiklerini tamamlayarak ruhsat başvurusunda bulunacağız diyen Başkan Yikit: “halkımızın hizmetine sunmak için bu proje ile Iğdır’da bulunan hayvan pazarının yapısal eksikliklerinin tamamlandı. DAP kapsamında % 95 hibeli yaklaşık 1,5 milyon maliyetli hayvan pazarı çatı ve yapısal eksikliklerin giderilerek modern bir hayvan pazarı haline getirilerek halkımızın hizmetine sunuldu.” dedi.


1349
1348
1347
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook