Banner

Beledıiye Başkanı Murat Yikit Çocuklarla Birlikte Parkta Çöp Topladı

Park ve Bahçe Müdürlüğu tarafından tadilat ve onarım çalışmaları devam eden parkları gezen Belediye Başkanı Murat Yikit parkta oynayan çocuklarla birlikte çöp topladı ve çöp toplayan çocuklara dondurma ikram etti.

Park ve Bahçe Müdürlüğu tarafından daha önceden tadilat ve onarım çalışmaları başlatılan parklardaki çalışmaları yerinde takip etmek amacıyla çalışma alanlarını gezen Belediye Başkanı Murat Yikit şehir merkezinde onarımı yapılmakta olan bir parkta oynayan çocuklarla birlikte park alanındaki çöpleri topladı. Çöplerin toplanmasına yardım eden çocuklara Belediye Başkanı Murat Yikit tarafından dondurma ikram edildi.

Parklar çocuklarımızın gelişiminde, eğitim sürecinde önemli bir yaşam alanıdır diyen Belediye Başkanı Murat Yikit ; “Eğitim sadece okullar ile sınırlı bir etkinlik değildir. Oyun parkları çocuklarımızın eğitim ve gelişim sürecinde fazla enerjilerinin harcanması ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması noktasında büyük önem taşımaktadır. Biz Iğdır Belediyesi olarak parklarımızı onarmak ve çocuklarımız için daha elverişli konuma getirmek amacıyla çalışma başlattık. Birçok mahallede şuan parklarımızın bakım ve onarım çalışması devam etmekte. Bugün çocuklarımızla tadilatı devam eden  parkımızda çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan çöplerimizi birlikte temizledik. Bundan sonra da ümit ediyoruz ki tüm vatandaşlarımız aynı duyarlılığı gösterir çocuklarımız için en önemli yaşam alanları olan parklarımızı daha temiz tutarak sahiplenirler.” dedi.

Parkın temizlenmesinin ardından Belediye Başkanı Murat Yikit çocuklara dondurma ikram ederek çocuklarla bir süre sohbet etti. 


1354
1355
1351
1350
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook