Banner

Amatör Spor Kulüplerine Destek

Belediyemizce amatör spor kulüplerine maddi yardım yapılması konusunda Belediye Meclisimizden oy birliği ile karar alındı.

Spor kulüplerinin gelişmesine ve büyümesine katkı sunmak amacıyla, 13 amatör spor kulübüne 5 er bin, 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımına ise 10 bin TL yardım yapılacağı bildirildi.

Böyle bir desteği amatör spor kulüplerine vermekten bir belediye başkanı olarak son derece mutluyum diyen Belediye Başkanı Murat YİKİT: “sevinçliyim, çünkü gençler bizim geleceğimiz. Onların sportif faaliyetlerde bulunması lazım, enerjilerini sahalara yansıtmamız lazım. Amatör düzeyde yetişen sporcular ileride profesyonel düzeyde oynayarak ilimizi temsil edecek olan kişilerdir. Kulüplerimizin başarısı ile Iğdır’ımızı gelecek güzel günlere taşımayı sürdüreceğiz ve kulüplerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.                           

Eşit olacak şekilde 13 spor kulübüne beş bin TL ve 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımı olması sebebi ile maçlarının tümünü de deplasmanda oynayacağından dolayı  onbin  TL nakdi yardım yapacağız diyen Başkan Murat Yikit: “Karaçomak Spor, Tuzluca Esnaf Spor, Tuzluca İdman Yurdu Spor, Kafkas Spor, Devlet Hastanesi Spor, Enginalan Barış Spor, 1905 Genç Aslanlar Spor, Alut Spor, Yüzbaşılar Spor, Sürmeli Spor, 76 Iğdır Spor, 76 Iğdır Belediye Spor, Yüzbaşılar Gücü Spor, Öz Halfeli Spor olmak üzere toplam 14 amatör spor kulübümüze yardım yapacağız. Iğdır’ımızın turnuvalarda çok daha başarılı olmasını istiyorsak amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermeliyiz. Iğdır da sporun yaygınlaştırılması, kulüpler arası dayanışmanın geliştirilmesi ve ortak bir platform oluşturulması noktalarında da önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Amatör spor kulüplerimiz çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit bir görevi olan amatör spor kulüplerine destek olmak bizim önceliklerimiz arasında. Amatör sporcuların çalışma koşullarını iyileştirilerek sporun yaygınlaştırılması yoluyla gençlerin hem kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasına hem de geleceğin sporcularının yetiştirilmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Amatör spor kulüplerine yapılan yardım konusunda bütün belediye meclis üyelerine de ayrıca teşekkür ederim." dedi.


1365
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook