Banner

Yangın Tatbikatı

İtfaiye Müdürlüğü yangın söndürme tatbikatlarını başarı ile gerçekleştirdi.

İtfaiye Müdürü Ali Çekim yaptığı açıklamada: “yanmaz elbise ve temiz hava solunum cihazla kuru kimyevi, köpük ile  akaryakıt gibi çeşitli yangınlara  belli periyotlarda tatbikat  yapmaktayız.” dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Murat YİKİT, dönem dönem olası afetlere karşı tatbikatlar uyguladıklarını belirterek, “ Yaşadığımız sürece deprem, yangın, sel vb. gibi afetlerle karşı karşıyayız. Önemli olan böylesi afetlerde paniğe kapılmadan yerimizi ve yapacaklarımızı doğru bir biçimde bilmemiz gerekmektedir. Iğdır Belediyesi olarak olası bir afette neler yapacağımıza ilişkin eylem planımız mevcut. Afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmakta yarar vardır. İtfaiye ekibimiz 24 saat her olaya müdahale için hazır beklemektedirler. Belediyemiz itfaiye ekibini kutluyorum, başarıların devamını diliyorum.’ dedi.

Yaklaşık eski parayla 1 trilyona mal olacak 32 metrelik bir itfaiye aracı alımı için çalışma yaptıklarını belirten Başkan Yikit :” bu günlerde parası da hazır olan bir itfaiye aracı için DMO’ ya sipariş vereceğiz. 32 metrelik aracımız ile 8 katlı binalara çok rahat müdahale edebileceğiz. Iğdır Belediyesi olarak olası bir afette neler yapacağımıza ilişkin eylem planımız mevcut. İtfaiye ekibimiz 24 saat her olaya müdahale için hazır beklemektedirler. Yangınların olmaması dileği ile belediyemiz itfaiye ekibini kutluyorum, başarıların devamını diliyorum.” dedi.


1402
1403
1401
1400
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook