Banner

Şehir Merkezi Seramızda Yetiştirdiğimiz 100 Bin Çiçek İle Renklendirilecek

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kendi imkanlarıyla ekilip hazırlanan 100.000 adet çiçek şehir merkezinde farklı yerlere ekilecek.

Iğdır Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bahar aylarının gelmesi ile Belediye garajında bulunan kendi serasında 100.000 adet çiçek ekti. Ekilen çiçekler şehir merkezinde parklar, yolların orta refüjleri ve tüm yeşil alanlara ekilerek şehir renklendirilecek.

Seraya ekilen çiçeklerin şehir merkezine ekimine kısa bir süre kalması ile seranın son durumunu yerinde inceleyen Başkan Yikit;” Belediyemizin kendi serasın da kendi imkanlarımız ile yetiştirdiğimiz 100.000 adet çiçeğimiz artık şehrimizi süslemek için hazır duruma geldiler. Park bahçeler Müdürlüğümüzün çok kısa bir zaman da şehir merkezimizde bulunan parklarımıza, yollarımızın refüjlerine ve tüm yeşil alanlarımıza bu çiçekleri ekmesi ile birlikte bu çiçekler Yeşil Iğdır’ımızın yeşilliğine renk katacaktır. Şehrimizin var olan güzelliğine yeşilliğine biz sadece renk katmaya çalışacağız.  Biz halkımızdan da bu çiçeklerin ekiminden itibaren özellikle parklarımız da çiçeklerin korunması için özen göstermelerini rica ediyoruz.” dedi. 


1449
1448
1450
1451
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook