Banner

Zabıta Ekiplerimiz Dilencilere Yönelik Operasyon Gerçekleştirdi

Iğdır şehir merkezinde dilencilik yaparak halktan para toplayan ve son zamanlarda sayıları oldukça artmaya başlayan dilencilere karşı operasyon yapıldı.

Iğdır şehir merkezine farklı şehirlerden gelerek dilencilik yapan ve halkı rahatsız eden dilencilere vatandaşların yoğun şikâyetleri de dikkate alınarak, Belediye Başkanı Murat Yikit’in talimatı doğrultusunda sabahın erken saatlerinde, Zabıta ekiplerimiz tarafından operasyon yapıldı.

Şehir merkezinden toplanan dilenciler hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Erdal Bagane ;” Şehrimize farklı illerden gelen ve duygu sömürüsü yaparak halktan para toplayan dilencilerin sayısı son zamanlarda giderek artmaya başlamıştı. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlarımızın şikâyetleri doğrultusunda belediye başkanımızın da talimatı ile sabahın erken saatlerinde başlattığımız operasyon ile dilencileri toplamaya başladık. Toplanan dilenciler zabıta müdürlüğümüze getirilmesinin ardından, kimlik tespitleri ile üst aramaları yapılmış, halktan dilenerek topladıkları paralara el konulmuş, karşılığında fiş kesilmiştir. Zabıta Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan dilenciler zabıta ekiplerimiz tarafından gereğinin yapılması ve dilencilerin özlük bilgilerinin araştırılması için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir.” dedi. 


1459
1458
1457
1456
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook