Banner

Alikamerli Mahallesi Ve Çimen Mevkisinde Uygulanacak İmar Planı Başkan Yikit Tarafından Mahalle Sakinlerine Anlatıldı

Alikamerli ve Çimen mahallerinde uygulanması amacıyla hazırlanan imar planı mahalle sakinlerine detaylı şekilde anlatılarak, mahalle sakinleri ile görüş alış verişinde bulunuldu.

Iğdır Merkeze bağlı olan ancak henüz imar görmeyen bölgelerden Alikamerli Mahallesi ve Çimen mevkisi için hazırlanan imar planı ilk olarak Alikamerli merkezde ardından Çimen bölgesinde mahalle sakinleri ile bir araya gelinerek vatandaşlara anlatıldı. Halk toplantısına Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş ve Iğdır Belediyesi İmar personelleri katıldı.

Şehir merkezinde imar planına dâhil olmayan sadece 4 bölge kaldığını buraları da imar planına katarak bu bölgelere daha kaliteli hizmet götürmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Yikit;” şehrin imar planına dâhil olmayan ve bugüne kadar plansız alan kapsamında olan Alikamerli, Hakveyis, Yeni Mahalle ve Çimen mevkisini de şehrimizin mevcut Nazım ve Uygulama imar planlarına dahil ederek bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan sosyal, kültürel, ekonomik ve teknik alt yapı alanlarına kavuşması amaçlanmıştır. Böylelikle bu bölgedeki vatandaşlarımızın imar palının getirdiği sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile barınma, dinlenme, eğitim, sağlık ibadet, ulaşım vb birçok alanda daha iyi hizmet alması sağlanacaktır. Şuan hazırlan mevcut planda vatandaşlarımızın itiraz etmek istediği veya eklenmesini istediği noktalar var ise bunlara İmar Müdürlüğümüze dilekçe vererek itiraz edebilirsiniz. İncelenen dilekçeler neticesinde Makul talepler ve itirazlar müdürlüğümüz tarafından değerlendirilecektir.” dedi.  


1469
1467
1465
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook