Banner

Başkan Yikit Gazeteciler ve Basın Çalışanları İle İftar Yemeğinde Buluştu

Belediye Başkanımız Murat Yikit, gazeteciler ve basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelerek, Iğdır belediyesinin yakın zamanda gerçekleştireceği projeler hakkında bilgi verdi.

Vali yolunda özel bir mekanda gerçekleşen iftar yemeğine Başkan Yikit’in yanı sıra belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, belediye meclis üyeleri, Iğdır’da görev yapan gazeteciler, basın çalışanları ile Almanya’da yaşayan Iğdır’lı iş adamı Vedat Özoğul ve beraberindekiler katıldı.

Sohbet havasında geçen yemekte, 29-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında Iğdır Belediyesi tarafından yapılması planlanan Kayısı festivali hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Yikit;” Şehrimizin en önemli değerlerinden birisi olan ve hala hak ettiği yeri görmemiş olduğunu düşündüğümüz Iğdır kayısısını ve şehrimiz yapacağımız büyük bir festival ile tanıtmayı düşünüyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından çağıracağımız büyük şirketlere kayısımızı ve şehrimizdeki diğer tarımsal ürünlerimizi tanıtarak bu anlamda ihracatımızın artmasını sağlamayı planlıyoruz. Bu konuda özellikle büyük rol üstlenen Iğdırlı İşadamımız Vedat Özoğul beye ve ekibine çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü yapacağımız festival 3 gün sürecek bu süre zarfında yurtiçi ve yurt dışından gelecek sanatçılar açık hava konserleri verecek. Ayrıca kurulacak çadırlar ile sirk gösterileri yapılacak. Maddi olarak oldukça yüksek rakamlara çıkan bu festivalde özellikle sponsorluklar çok önemli. Bu konuda şehrimizdeki insanlarında bizlere yardımcı olacağına inanıyoruz. Ayrıca siz değerli basın çalışanlarından da bu konuda bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Çünkü bu festivaldeki asıl amaç kayısımızın tanıtımı ve bunu yapmak siz gazeteciler ve basın çalışanlarının yardımları ile olabilir. Ben siz değerli basın emekçilerimize şimdiden hem festival için hem de bugün bizleri kırmayarak buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür etmek istiyorum”. Dedi.

29-30 Haziran ve 1 Temmuz tarihleri arasında 3 gün sürecek festival kapsımın da verilecek açık hava konserlerine yurt içinden ve yurt dışından katılması kesinleşen sanatçılar; Kardeş Türküler, Üzeyir Mehdizade, İrade Mehri, Ekin, Uğur Betur ve Ali Pormehri’nin yanı sıra herkesin çok yakından tanıdığı Anadolu Ateşi ile Almanya’dan gelecek özel bir dans ekibi gösteri yapacaklar. 


1473
1475
1474
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook