Banner

2018 Yılı Yaz Futbol Okulu Başladı

Belediyemiz tarafından geçen yıl başlatılan ve bu yıl devam edilen 'Yaz Futbol Okulu' kayıtların tamamlanmasının ardından başlatıldı.

Belediyemize ait spor tesislerinde devam eden Yaz Futbol Okulu'na  farklı yaş kategorilerinden 100 öğrencinin katılımı ile başlandı. Başkan Yikit futbol okulunu ziyaret ederek,  çocuklar ile uzun süre sohbet etmesinin ardından çocukların antrenmanlarını izledi.

Belediye olarak şehrin genel sorunlarını çözmek için yaptıkları hizmetlerin yanı sıra sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda da eksik kalmamaya gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Yikit ;" Geçtiğiz yıl ilk olarak başlatmış olduğumuz farklı yaş kategorilerindeki  futbol okullarımız oldukça ilgi görmüştü. Bu yıl tekrar yeni kayıtlar ile yeni dönem futbol okulumuzu başlattık. Sportif olarak gerek ülkemizin gerekse de şehrimizin problemi olan altyapı sorununu çözmek ve iyi sporcuların yetişmesi anlamında bu eğitimler oldukça önemli. Ancak bizim için en önemli konu çağımızın getirmiş olduğu en büyük felaket olan uyuşturucu türü zararlı maddelerden çocuklarımızı uzaklaştırabilmek için çocuklarımızı spora yönlendirmek oldukça önemli. Okullarımızın eğitim-öğretim yıllarını tamamlamasının ardından çocuklarımızın yaz tatillerini değerlendirmeleri için bu tür etkinliklerin çok verimli olduğunu düşünüyoruz. Değerli hocalarımız burada çocuklarımıza sadece futbol  anlamında değil, birçok konuda eğitimlerine katkı sağlıyor ve en önemlisi çocukları zararlı alışkanlıklardan kaçınmaları konusunda bilgilendiriyorlar. Bu dönem futbol okulumuzu başlatmadan önce çocuklarını izlemeye gelen velilerimizi de düşünerek futbol sahamıza 300 kişilik yeni bir tribün yaptık. Futbol okullarımıza kayıt yapan çocuklarımızın hepsine yaz boyunca verilen eğitimlerin ardından sportif anlamda yetenekli çocuklarımızın eğitimine yıl içerisinde devam ediyoruz. " Dedi.

Çocuklar ile saha ortasında uzun süre sohbet eden Başkan Yikit, çocuklara temizlik konusunda da nasihatler de bulunarak çocuklar ile bir süre saha kenarında bulunan çöpleri topladı.


1503
1502
1501
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  bilgiedinme@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook