Banner

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN H. ENGİN SARIİBRAHİM’İN “İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ” MESAJI

Tarih boyunca bağımsızlığından asla taviz vermeyen aziz milletimizin, kahramanlığını, mücadelesini, azim ve kararlılığını anlatan, en kıymetli ortak değerimiz olan İstiklâl Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünü idrak etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz.

İstiklal şairimiz Mehmet Âkif mısralarında, milletimizin bağımsızlık arzusuna, kutsal değerleri uğruna verdiği mücadeleye tercüman olmuş, azimle ve kararlılıkla yürütülen İstiklâl mücadelemizi ebedileştirmiştir. Milli mücadele yıllarında milletçe gösterdiğimiz birlik ve beraberlik ruhunu yansıtan İstiklal Mârşı’mız, ortak değerlerimizden gelen gücümüzü bugüne taşımıştır.

"Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı" olarak ilan edilen 2021 yılında da, Mehmet Âkif’in ortaya koyduğu milli ve manevi değerleri, genç kuşaklara aktarma yolunda gösterdiğimiz gayreti sürdüreceğiz.

Mehmet Âkif, “Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir İstiklâl Marşı yazdırmasın!” sözleriyle bu eşsiz marşı Türk milletine armağan etmiştir. Bizler de geçmişten gelen ortak mirasımızı geleceğe taşıma yolunda adımlarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, İstiklâl Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümünde Mehmet Âkif Ersoy’u ve bağımsızlığımız uğruna canını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.


2675
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  yaziisleri@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook