Banner

Tozlu Raflarda Bekleyen 40 Yıllık Tapu Tahsis Sorununu Çözdük

Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim: “Tozlu Raflarda Bekleyen 40 Yıllık Tapu Tahsis Sorununu Çözdük”

Vali/Belediye Başkan V. Sarıibrahim, Belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilimizde yaklaşık 40 yıldır yaşanan tapu tahsis sorununun çözüldüğünü söyledi.

İlimizde tapu sorunu olan yaklaşık 400 parselin bulunduğunu ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Sarıibrahim, şunları ifade etti:

"İlimizde uzun yıllardır devam eden tapu tahsis sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki hafta ilk başta dört tane tapu tahsisinin devrini yapacağız. Hem Belediyedeki arkadaşlarıma hem de Milli Emlakta çalışan arkadaşlarıma bu işteki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bir yıldır bu iş için hepimiz büyük emek harcadık. Neredeyse 40 yıldır birçok vatandaş bu konudan dolayı muzdarip. Tapu tahsisi bekleyen 400 civarında vatandaşımız daha var ve bunların varislerinin haklarını da en kısa zamanda vereceğiz."

Vali/Belediye Başkan V. Sarıibrahim, sorunu yaşayanların tapu tahsisinden kaynaklı haklarını, mülkiyet tapusuna çevirmek suretiyle hak sahiplerine vereceklerini belirterek, konunun 1980'li yıllardan itibaren kentin kronikleşmiş problemlerden biri olduğunu dile getirdi.

Devletin meseleleri sürüncemede bırakmayıp çözdüğünü, vatandaşa göstermiş olduklarını belirten Vali/Belediye Başkan V. Sarıibrahim, yapılan imar çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi:

"Şehrin farklı bölgeleriyle ilgili imar alanında çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki aylarda bölge bölge çalışmaları tamamlayacağız. Özellikle Konaklı ve 7 Kasım mahalleleriyle ilgili çalışmalar bittiğinde, ne kadar özverili çalıştığımızı herkes görecek. Yaz aylarında bu mahallelerdeki çalışmalarımızı da bitirmiş olacağız."


2864
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  yaziisleri@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook