Banner

Belediye İş Sendikası İle Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Çevre Hizmetleri Birliği Personel Anonim Şirketi ile Iğdır Belediyesi Personel Anonim Şirketi bünyesinde çalışan işçilere yönelik Belediye İş Sendikası ile 2022 ve 2023 yılını kapsayacak 2 yılık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle birlikte ilgili şirket bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarında önemli ölçüde iyileştirmeler yapıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim, Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan, Belediye Başkan Yardımcısı Nesim Yiğit, Mali Hizmetler Müdür V. Mahmut Toprak ve Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Başkanlık makamında yapılan imza töreninde konuşan Vali/Belediye Başkan V. H. Engin Sarıibrahim şunları ifade etti:

“Tarafların talep ve tekliflerini dikkate alarak 2022 ve 2023 yılını kapsayacak bir sözleşmeye imza attık. Sözleşme ile şirket işçilerimizin maaşlarında önemli ölçüde iyileştirmeler yaptık. Biz her zaman emeğin ve emekçinin yanındayız. İşçilerimizin haklarını korumak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

2022 yılında da çalışma arkadaşlarımızla birlikte daha aktif ve etkin bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Serhat şehrimiz Iğdır’ımızı hak ettiği hizmetlerle ve vizyon projelerle buluşturmaya devam edeceğiz. Sendika Başkanı Himmet Bozan’a, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Serhat coğrafyamızda bizimle birlikte durmadan, yorulmadan çalışan emekçi kardeşlerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz sözleşmenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan ise, “Süreç boyunca bizlere desteğini esirgemeyen ve her zaman işçilerimizin yanında olan Sayın Valimize teşekkür ediyorum.” dedi.


2878
 • Iğdır Belediyesi

  Bağlar Mahallesi. Atatürk Caddesi. No.1

  0476 227 6553-54

  yaziisleri@igdir.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook